live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виростили крихітний людський мозок в мишачій голові. Навіщо

Біологи з Університету Солка в Каліфорнії вживили в голову миші людські мозкові органели розміром з сочевицю

Дослідження опубліковане в журналі Nature є першою публікацією, яка описує успішну імплантацію мозкових органел людини в "приймаючий" мозок іншого виду, із забезпеченням їх достатньою кількістю крові і поживних речовин для життя і розвитку протягом декількох місяців.

Спочатку дослідники взялися за людські мозкові органели для вивчення шизофренії, але з'ясувалося, що цю техніку можна використовувати в подальшому в різних сферах.

Наприклад, техніку вирощування ділянок людського мозку в мишах можна використовувати для пересадки в мозок людей, які отримали травми або мають проблеми розвитку.

Для експериментів людські органели вживлюються у кору головного мозку мишей, а щоб спостерігати за розвитком "міні-мозку" вчені замінюють частину черепа тварини на прозору деталь.

null

Подібні досліди почалися ще в 2013 році, але тоді клітини могли вижити лише 5 тижнів. Зараз імплантовані в мишей органели виживають до 233 днів, при цьому в них з'являються нові нейрони і кровоносні судини.

Незважаючи на це, вчені відзначають, що миші з крихітним людським мозком поводять себе так само, як і звичайні лабораторні миші.

null

Довідка:

Органела (від слова орган й давньогрець. εἶδος — вид) — зазвичай вільно-плаваюча частина еукаріотичної клітини, яка виконує специфічну функцію. Історично, органели були виявлені за допомогою різноманітних форм мікроскопії або завдяки клітинному фракціонуванню.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

  • Науковці постійно вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати