live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В'ятрович розповів про націоналістів, які захоплюються Третім Рейхом

Говорити про те, що в Україні присутні якісь пронацистські настрої, є абсолютно величезною натяжкою

Таку думку у програмі Радіо Свобода "Суботнє інтерв’ю" на Еспресо.TV висловив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Він зазначив, що все ж таки не можемо заперечити того, що в Україні є частина людей, які позиціонують себе, як українські націоналісти, але разом з тим висловлюють публічно своє захоплення Третім Рейхом, нацистами, українцями в лавах нацистської армії.

"Це дуже дивні українські націоналісти, зважаючи на те, що, українські націоналісти в роки Другої світової війни, в першу чергу бандерівці, як найпотужніша фракція українського націоналістичного руху того часу, воювали проти нацистів", - розповів В’ятрович.

За його словами, в цьому він вбачає прагнення знайти якогось іншого шефа, зверхника закордонного, що схоже на ставлення тих людей, які захоплюються Сталіним.

"Для мене однаково злочинними були два режими – і комуністичний, і нацистський. Вони однаково не бачили у своєму світі – чи то в радянському, чи то в нацистському – місця для українців. Через це говорити про вшанування, про особливий пієтет до нацистів тільки через те, що вони були антикомуністично налаштованими, абсолютно не доводиться", - підкреслив В’ятрович.

За його словами, пронацистські погляди як маргінальні є характерні практично для всіх європейських держав і Україна не виключення.

При цьому він зазначив, що за результатами політичних виборів, "такого роду сили в Україні не потрапляють у парламент".

"Тобто насправді що робить Росія? Бере ці мікроскопічні певні ініціативи, які існують в Україні, роздуває їх до макромасштабів для того, щоб представити нібито якусь загрозу нацизму з України, таким чином виправдати свою боротьбу проти України. На жаль, це працює", -підсумував В’ятрович.

  • Нагадаємо, що 2 травня в Одесі на "Марші українського порядку" керівник місцевого відділення "Правого сектора" Тетяна Сойкіна закликала "очистити країну від ж*дов". "Ми впевнені у тому, що наведемо в Одесі справжній український порядок. Україна буде належати українцям, а не ж*дам! Чи не олігархії. Слава Україні!", - заявила вона.
  • 3 травня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков засудив антисемітські заяви представниці "Правого сектору" під час акцій у Одесі та заявив, що поліція вже відкрила справу за дискримінацію.
  • 4 травня президент Петро Порошенко заявив, що влада рішуче припинятиме будь-які спроби посіяти ворожнечу в українському суспільстві на національному або будь-якому іншому грунті.

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати