live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Глобальне потепління - через туризм? Що виявили вчені, - дослідження

Вчені виміряли об'єм парникових газів, які потрапляють в атмосферу в результаті діяльності, пов'язаної з туризмом в 160 країнах, і встановили, що глобальна індустрія подорожей дає 8% всіх антропогенних викидів парникових газів

До такого висновку прийшла група вчених з Австралії, Індонезії, і Китаю, що опублікувала своє дослідження в журналі Nature Climate Change.

Туризм може бути дуже корисним для економіки, але він дає 8% антропогенних парникових газів - 4,5 гігатонн еквіваленту CO2 (цим показником вимірюють парниковий потенціал будь-яких газів, прирівнюючи відповідну кількість цих газів до еквівалентного по парниковому ефекту кількості CO2) .

nullЗаходи з викидами у вибраних країнах з високим рейтингом на 2013 рік

Раніше парниковий потенціал туристичної галузі оцінювали в 5% ; різниця пов'язана, ймовірно, як з методикою оцінки, так і з економічним зростанням в галузі.

nullОсновні напрями "забруднення  через туризм" у світі

Велика частина викидів парникових газів, які дає туризм - це вихлопні гази далекомагістральних лайнерів, але це ще не все: вчені врахували і ті парникові гази, які потрапляють в атмосферу в результаті перевезення продуктів та інших товарів (у тому числі енергоносіїв) для роботи готелів, ресторанів та інших об'єктів туристичної інфраструктури. Найбільше парникових газів даеют подорожі в і з Сполучених Штатів: тільки рух по обидві сторони канадської і мексиканської кордонів становить 2,7% глобальної емісії.

nullОсновні напрями "забруднення  через туризм" по Європі

У статті вчені пов'язують обсяг викидів парникових газів в результаті туризму з добробутом населення; після того, як дохід одного домашнього господарства перевищує 40 тисяч доларів на рік, кожні нові 10% збільшення доходу дає близько 13% збільшення викидів парникових газів.

null

Викиди через придбані товари та промислові викиди в країнах з високим, середнім і низьким рівнем доходів

Це не дивно: чим більший дохід, тим більшу його частину люди витрачають на подорожі. Прогрес в області "зелених" технологій поки не рятує ситуацію: добробут населення зростає швидко, уряди вкладають кошти в розвиток туризму, а технології розвиваються дуже повільно.

Популярні острівні курорти першими відчувають на собі ефекти глобального потепління, але не можуть скорочувати емісію парникових газів; навпаки, чим більше туристів вони залучають, тим більше доводиться привозити їжі, палива та інших товарів, транспорт яких через океан знову-таки призводить до зростання концентрації парникових газів в атмосфері.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Щорічно 7 мільйонів людей помирають через забруднення атмосферного повітря і повітря всередині приміщень.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

20 листопада, 2018 вівторок

20 листопада, 2018 вівторок

19 листопада, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати