//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Глобальне потепління - через туризм? Що виявили вчені, - дослідження

Вчені виміряли об'єм парникових газів, які потрапляють в атмосферу в результаті діяльності, пов'язаної з туризмом в 160 країнах, і встановили, що глобальна індустрія подорожей дає 8% всіх антропогенних викидів парникових газів

До такого висновку прийшла група вчених з Австралії, Індонезії, і Китаю, що опублікувала своє дослідження в журналі Nature Climate Change.

Туризм може бути дуже корисним для економіки, але він дає 8% антропогенних парникових газів - 4,5 гігатонн еквіваленту CO2 (цим показником вимірюють парниковий потенціал будь-яких газів, прирівнюючи відповідну кількість цих газів до еквівалентного по парниковому ефекту кількості CO2) .

nullЗаходи з викидами у вибраних країнах з високим рейтингом на 2013 рік

Раніше парниковий потенціал туристичної галузі оцінювали в 5% ; різниця пов'язана, ймовірно, як з методикою оцінки, так і з економічним зростанням в галузі.

nullОсновні напрями "забруднення  через туризм" у світі

Велика частина викидів парникових газів, які дає туризм - це вихлопні гази далекомагістральних лайнерів, але це ще не все: вчені врахували і ті парникові гази, які потрапляють в атмосферу в результаті перевезення продуктів та інших товарів (у тому числі енергоносіїв) для роботи готелів, ресторанів та інших об'єктів туристичної інфраструктури. Найбільше парникових газів даеют подорожі в і з Сполучених Штатів: тільки рух по обидві сторони канадської і мексиканської кордонів становить 2,7% глобальної емісії.

nullОсновні напрями "забруднення  через туризм" по Європі

У статті вчені пов'язують обсяг викидів парникових газів в результаті туризму з добробутом населення; після того, як дохід одного домашнього господарства перевищує 40 тисяч доларів на рік, кожні нові 10% збільшення доходу дає близько 13% збільшення викидів парникових газів.

null

Викиди через придбані товари та промислові викиди в країнах з високим, середнім і низьким рівнем доходів

Це не дивно: чим більший дохід, тим більшу його частину люди витрачають на подорожі. Прогрес в області "зелених" технологій поки не рятує ситуацію: добробут населення зростає швидко, уряди вкладають кошти в розвиток туризму, а технології розвиваються дуже повільно.

Популярні острівні курорти першими відчувають на собі ефекти глобального потепління, але не можуть скорочувати емісію парникових газів; навпаки, чим більше туристів вони залучають, тим більше доводиться привозити їжі, палива та інших товарів, транспорт яких через океан знову-таки призводить до зростання концентрації парникових газів в атмосфері.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Щорічно 7 мільйонів людей помирають через забруднення атмосферного повітря і повітря всередині приміщень.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати