
В Японії випадково знайшли бактерію, яка розкладає пластик за кілька днів
Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів
Особливо швидко виходить переробляти пляшковий пластик, пише Engadget.
У 2016 році на звалищі в Японії виявили бактерії, здатні поглинати пластик в тисячі разів швидше, ніж це відбувається звичайним способом.
Тепер вчені змогли синтезувати структуру ферменту - і він зміг поглинати поліетилентерефталат (ПЕТ) краще за оригінал.
При цьому біологи мають намір ще поліпшити бактерію, щоб вона змогла швидше переробляти і інші види пластику, говорить Джон Макгіхан з Портсмутського університету у Великобританії.
Фермент зможе розкладати пластик на його похідні, які можна буде використовувати знову для виробництва пластику.
Таким чином у світі знизиться споживання нафти, а також зменшаться викиди і кількість сміттєзвалищ. Крім того, за допомогою генних модифікацій фермент можна буде пересадити бактеріям-екстремофілам, які можуть витримувати температуру понад 70 градусів.
При такій температурі ПЕТ плавиться, а в цій формі він розкладається в 100 разів швидше.
Нагадаємо, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.
Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей
- Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
- Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе











