live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дайвер шукав біля Балі скатів, але знайшов лише купи пластику. Чому океан там настільки брудний

Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів

Про це пише The Guardian.

"Океан приніс нам в подарунок слизьких медуз, планктон, листя, гілки, палиці і так далі. О, і трохи пластику. Пластикові пакети, соломинки, пляшки, стакани. Пластик, пластик, пластик, так багато пластику!", - прокоментував Річ Хорнер.

На кадрах видно, як Хорнер плаває навколо відходів протягом декількох хвилин, в той час як пластик змішується з невідомим органічною речовиною, щоб сформувати пляму сміття.

"Як пластик потрапляє в океан? В основному він змивається зі зливових стоків прибережних міст і сіл. Але більша частина його також вимивається з річок, коли йдуть сильні тропічні зливи. Ймовірно, плями відходів утворилися в результаті шторму, який змив сміття в воду", - додає він.

Хорнер підкреслив, що на наступний день після зйомки течії вже забрали всі відходи. Однак ситуація як і раніше знаходиться на небезпечному рівні: пластикові відходи закривають доступ підводній флорі і фауні до світла, що є однією з причин захворювань у коралів і риб.

"Пластик дійсно не розкладається, він просто розпадається на більш дрібні шматочки. Як і інші відходи в океані, він покривається красивими водоростями, які люблять їсти риби, черепахи і так далі. Таким чином, ці маленькі шматочки пластмаси входять в харчовий ланцюг. В кінцевому підсумку він може виявитися і в нашому організмі", - наголошує  Хорнер.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

22 листопада, 2019 п'ятниця

22 листопада, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати