live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дайвер шукав біля Балі скатів, але знайшов лише купи пластику. Чому океан там настільки брудний

Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів

Про це пише The Guardian.

"Океан приніс нам в подарунок слизьких медуз, планктон, листя, гілки, палиці і так далі. О, і трохи пластику. Пластикові пакети, соломинки, пляшки, стакани. Пластик, пластик, пластик, так багато пластику!", - прокоментував Річ Хорнер.

На кадрах видно, як Хорнер плаває навколо відходів протягом декількох хвилин, в той час як пластик змішується з невідомим органічною речовиною, щоб сформувати пляму сміття.

"Як пластик потрапляє в океан? В основному він змивається зі зливових стоків прибережних міст і сіл. Але більша частина його також вимивається з річок, коли йдуть сильні тропічні зливи. Ймовірно, плями відходів утворилися в результаті шторму, який змив сміття в воду", - додає він.

Хорнер підкреслив, що на наступний день після зйомки течії вже забрали всі відходи. Однак ситуація як і раніше знаходиться на небезпечному рівні: пластикові відходи закривають доступ підводній флорі і фауні до світла, що є однією з причин захворювань у коралів і риб.

"Пластик дійсно не розкладається, він просто розпадається на більш дрібні шматочки. Як і інші відходи в океані, він покривається красивими водоростями, які люблять їсти риби, черепахи і так далі. Таким чином, ці маленькі шматочки пластмаси входять в харчовий ланцюг. В кінцевому підсумку він може виявитися і в нашому організмі", - наголошує  Хорнер.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

21 січня, 2020 вівторок

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати