live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Київський Гостиний двір лишиться у власності держави, - суд

Верховний Суд України залишає у силі рішення повернути будівлю Гостиного двору на Контрактовій площі у власність держави

Про це повідомляє прес-служба київської прокуратури.

“8 травня 2018 Верховний Суд підтримав принципову позицію прокуратури міста Києва та регіонального відділення Фонду держмайна в м.Києві та залишив у силі постанову Київського апеляційного господарського суду, яким державі повернуто будівлю "Гостиний двір", розташовану на Контрактовій площі в Києві”, - йдеться в повідомленні.

У прес-службі нагадали, що будівля Гостиного двору загальною площею 9433 м² з 1994 року перебувала в оренді приватної структури ВАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація”.

Як відзначають в прокуратурі, за умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам'ятки архітектури і утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані.

Незважаючи на це, регіональне відділення Фонду держмайна Києва неодноразово встановлювало факти істотного порушення орендарем умов договору, зокрема, погіршення стану об'єкта оренди, чим створено загрозу руйнування пам'ятника архітектури “Гостиний двір”.

РВ ФДМУ по м. .Київ звернулося до Господарського суду Києва з позовом про розірвання договору оренди та зобов'язання повернути майно. Однак суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, прокуратура Києва оскаржила його в суді апеляційної інстанції, який погодився з доводами прокуратури.

“Сьогодні Верховний Суд у повному обсязі підтримав позицію державних органів у зазначеній справі, зобов'язавши ВАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація” повернути державі будівлю “Гостиного двору”, - резюмували у відомстві.

 

новини партнерів

17 грудня, 2018 понеділок

17 грудня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати