live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Макрон розчарував Балкани: ЄС не готовий розширюватися

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що його країна не підтримує ідею розширення Європейського Союзу за рахунок балканських країн

Про це він сказав у четвер, 17 травня, в ході саміту Західні Балкани-ЄС, який проходить у болгарській Софії і проводиться як раз з метою зміцнити зв'язки між цим регіоном і Брюсселем, повідомляє Politico.

Позиція Макрона може особливо розчарувати Албанію та Македонію, які вже в наступному місяці сподіваються отримати добро від лідерів ЄС, щоб почати переговори про вступ до Євросоюзу. Раніше в квітні Єврокомісія вже дала двом країнам "зелене світло", заявивши, що готова почати процес переговорів про їхнє членство.

"Я виступаю за укорінення Балкан у Європі і їхнє зближення з Європою, - зазначив Макрон. - Але я думаю, що нам потрібно розглядати будь-яке нове розширення з великою обачністю і суворістю".

Французький президент також підкреслив, що він виступає проти розширення ЄС до тих пір, "перш ніж буде вся необхідна впевненість і перш ніж будуть проведені реальні реформи, які б дозволили поглибити та покращити діяльність Європейського Союзу".

"Те, що ми бачили за останні 15 років, - це шлях, який послаблює Європу щоразу, коли йдеться про її розширення, - прямо заявив Макрон. - І я не думаю, що ми надаємо послугу країнам-кандидатам або самим собі, підтримуючи механізм, який в певному сенсі вже позбувся правил і продовжує рухатися до більшого розширення".

Тема можливого вступу балканських країн до ЄС повернулася на порядок денний через загрозливе зростання впливу Росії на цей регіон, зазначає Politico. Міграційний криза 2015 року, у ході якої сотні тисяч людей потрапили до ЄС через західно-балканські країни, також нагадала про важливість цього регіону для стабільності блоку.

17 квітня президент Європейської комісії Жан-Клон Юнкер застеріг можливим повторенням війни на Балканському півострові, а також підкреслив, що ЄС - це не клуб Франції та Німеччини, а союз 28 держав.

Тоді ж в квітні Єврокомісія заявила, що має намір провести переговори про вступ до ЄС Албанії та Македонії. "Обидві країни останнім часом багато зробили, і це має бути визнано", - заявив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан, посилаючись на реформи, проведені урядами в Тирані та Скоп'є.

Хан зазначив, що тепер слово за країнами-членами ЄС: чи приймуть вони рекомендації Єврокомісії, які стосуються двох нових потенційних членів союзу.

новини партнерів

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

7 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати