live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Децентралізація має проводитися з врахуванням особливостей кожного гірського району, - Княжицький

В комплексі проблем Карпатського регіону вирішення потребують саме проблеми населення, яке залишає депресивні гірські райони та переїжджає в великі міста

Про це сказав народний депутат України, голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький під час Карпатського Форуму регіонального розвитку в четвер, 31 травня.

На його думку, в комплексі проблем Карпатського регіону вирішення потребують саме проблеми населення, яке залишає депресивні гірські райони та переїжджає в великі міста.

«Коли ми говоримо про різноманітність проблем цих територій та стратегічний шлях розвитку Карпатського регіону - ми маємо враховувати всі особливості кожного гірського району. І саме в цьому має полягати державна політика децентралізації» - сказав народний депутат.

Тому, на його думку, кожен район має мати свій соціально-економічний проект. Так, для Верховинського району притаманне індивідуальне господарювання, для Косівського – сільськогосподарські підприємства, а для Буковеля та Славського – гірськолижний туризм. Саме навколо таких особливостей і має будуватися стратегія розвитку кожного району.

«Що зробили свого часу французи - вони ініціювали побудову гірськолижних комплексів у тих регіонах, де це доцільно, зробили цільову програму і виділили на це кошти аби люди їхали не за кордон у гірськолижні комплекси, а саме до них. Якби наша держава визачила, наприклад, по три місця у Карпатах або хоча б у кожній з областей для таких проектів - то, очевидно, території навколо б розвивалися» - наголосив народный депутат.

Як голова комітету з питань культури і духовності, Микола Княжицький підкреслив важливість збереження унікальних традицій гірського населення.

«Коли ми проводимо реформу децентралізації з відсутністю доріг, госпітальних округів, шкіл, укрупнюючи округи – маємо розуміти, що гуцульська та бойківська культура просто зникнуть, оскільки жителі покинуть селища, де неможливо навчати дітей чи отримати медичну допомогу» - пояснив Микола Княжицький.

У заході бере участь понад 170 гостей з чотирьох областей України, представники гірських громад, очільників органів місцевого самоврядування, а також делегати з Польщі, Німеччини, Румунії. Під час Форуму виступив глава держави Петро Порошенко. Також заплановані виступи прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та інших.

null

null

  • Нагадаємо, Форум проводиться протягом двох днів з ініціативи Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, за підтримки облдержадміністрації, Програми «U-LEAD з Європою», Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в м. Яремче.

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати