live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому робота мозку гіршає. 10 небезпечних причин

Надлишок інформації може призвести до провалів у пам'яті, а через снодійне можуть виникнути і нав’язливі суїцидальні думки

Про це пише UkrHealth.

Відсутність сніданку. Відсутність сніданку негативно впливає на працездатність і тонус людини протягом дня. Справа не лише у відсутності потрібної енергії, а й у тому, що відсутність сніданку знижує рівень цукру в крові. А це ускладнює надходження в мозок поживних речовин.

Надлишок цукру. Для продуктивної роботи мозку рекомендують їсти солодке, особливо, гіркий шоколад. Проте надмірна кількість цукру викликає проблеми із засвоєнням білка і поживних речовин. Це також може спричинити те, що поживні речовини в мозок не надходитимуть.

Недосипання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, за останні 100 років тривалість сну людини зменшилась на 20%. Недосипання небезпечне тим, що стає розосередженою, у неї погіршується дрібна моторика. Регулярне недосипання спричиняє відмирання клітин мозку.

Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" 

null

Стрес. Сильна психоемоційна напруга веде до розриву зв’язків між нейронами і ускладнює розуміння причинно-наслідкових зв’язків і послідовності подій. Накопичений стрес погіршує пам’ять і знижує інтелектуальний потенціал.

Антидепресанти і снодійне. Вживання снодійних і деяких антидепресантів може погіршити пам’ять та навіть призвести до амнезії. Також ці препарати можуть викликати слабоумство і нав’язливі суїцидальні думки.

Куріння. Нікотин, який є у сигаретах, звужує судини мозку. Крім проблем, пов’язаних з нестачею поживних речовин у мозку, куріння у кілька разів збільшує ризик хвороби Альцгеймера.

Сонце. Відсутність достатньої кількості сонячного світла безпосередньо впливає на пізнавальні здібності людини.

Ультрафіолет, який людина отримує з сонячним світлом, регулює кровообіг. Також сонячне світло сприяє виробленню серотоніну – гормону, що впливає на настрій людини.

Вода. Нестача води викликає зменшення об’єму мозку, що значно знижує його працездатність і може призвести до втрати здатності запам’ятовувати інформацію.

За день потрібно випивати 30 - 40 мл рідини на один кілограм маси тіла.

null

Надлишок інформації. Запам’ятовування інформації - це тренування мозку та підтримання його у тонусі. Однак мозок може перестати справлятися із нею, якщо інформації стане занадто багато. Так можуть з’явитися провали у пам’яті.

Багатозадачність. Якщо людина одночасно сприймає знадто багато джерел інформації, жоден з них може не засвоїтись належним чином, а свідомість - звикнути до такого режиму роботи.

новини партнерів

15 жовтня, 2018 понеділок

14 жовтня, 2018 неділя

15 жовтня, 2018 понеділок

14 жовтня, 2018 неділя

13 жовтня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати