//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гройсман пояснив, що заважає піднімати соціальні стандарти


фото: kmu.gov.ua
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що накопичений зовнішній борг за 2005-2013 роки заважає піднімати соціальні стандарти

Про це Гройсман сказав на засіданні комітету Верховної Ради з питань економічної політики, повідомляє Укрінформ.

"З 2005 по 2013 роки ми, як держава, наростили зовнішніх боргів порядку 50 мільярдів доларів. Тільки в цьому році ми маємо витратити 130 мільярдів гривень на те, щоб обслуговувати ці борги. За наступних п'ять років маємо виплатити 33 мільярди доларів без обслуговування. Це серйозні ресурси, які лягають тягарем на українську економіку, бюджет і стримують нас у підвищенні соціальних стандартів", - сказав Гройсман.

Він наголосив, що зростання пенсій унеможливлене дефіцитом пенсійної системи.

"Ми сьогодні компенсуємо дефіцит пенсійної системи, який створювався роками, порядком 140 мільярдів гривень. Ми зможемо подолати цей дефіцит у наступні 6-7 років", - додав Гройсман.

Він зауважив, що у наступні 6-7 років треба буде витрачати по 5 мільярдів доларів на погашення дефіциту пенсійного фонду.

За його словами, Україна потребує зовнішніх запозичень від міжнародних фінансових організацій.

«Я хочу сказати абсолютно відверто, чому ми потребуємо по сьогоднішній день підтримки міжнародних фінансових організацій. Тому що країну жорстко грабували, і це є правда, на яку ми маємо всім відкрити очі. Ми сьогодні з урядом оголосили початок серйозної боротьби з контрабандою, тому що там лежать десятки мільярдів гривень, які годують кишені тіньовиків з різних органів влади», - сказав Гройсман.

Він зазначив, що Україна потребує доступу на зовнішні ринки для перекредитування, для зменшення відсотків тих боргів, які були накопичені раніше.

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати