//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна підняла питання про репарації від Німеччини за Другу світову

Депутати з семи країн, переважно з Центральної та Східної Європи, вимагають від комісара з прав людини Ради Європи дослідити нерівне ставлення до жертв нацистської Німеччини в питанні компенсації за втрати, які виникли внаслідок Другої світової війни

Про це повідомляють "Коментарі".

Ініціатором звернення став депутат польської партії "Право і справедливість" Аркадіуш Мулярчик. Документ стосується відсутності правового шляху вимагати компенсацію за збитки, зазнані в результаті Другої світової війни. Поряд з Польщею заяву підписали депутати з України, Литви, Словаччини, Чехії, Вірменії й Великобританії.

Йдеться про жертви військових операцій, а також про примусових працівників, депортованих чи ув'язнених у таборах. Зокрема, з України за роки окупації німці вивезли 2,4 млн. чоловік.

Заявники наголошують, що після Другої світової війни німці уклали масу двосторонніх угод з країнами Західної Європи про військових репарації і повністю проігнорували жертви з Центральної та Східної Європи.

Раніше міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак оцінив матеріальний збиток, завданий країні під час Другої світової війни, в трильйон доларів. А міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що сума заподіяної шкоди "може бути іще більше".

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

21 березня, 2019 четвер

20 березня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати