//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В бурштині знайшли найдавніше дитинча змії

У М'янмі знайшли скелет дитинчати змії віком близько 98,8 млн років

Дослідження було опубліковане в Science Advances .

Застиглий в бурштині скелет разом з фрагментами рослин відноситься до початку пізнього крейдового періоду (приблизно 98,8 мільйона років тому).

До цього часу змії вже розселилися по всіх континентах: їх скелети були знайдені в Північній і Південній Америці, Африці, на Близькому сході і в південній частині Європи - але жоден із зразків не зберігся в бурштині, і всі вони були зміями, померлими в дорослому віці. Ця знахідка - перша, що дозволяє вивчити будову стародавнього зміїного дитинчати.

Тварина отримала видову назву Xiaophis myanmarensis. За допомогою рентгена і комп'ютерної томографії фахівці розглянули 97 зчленованих хребців загальною довжиною 47,5 міліметрів. Також збереглися 10 хребців з хвостового відділу, ребра і невеликі ділянки луски.

Деякі хребці становили до половини міліметра в довжину. Ще близько 70 хребців, а також череп, були відсутні. "Я б помер заради знахідки повного скелета", - сказав алеонтолог і фахівець з викопних рептилій Майкл Колдуелл з Альбертського університету в Канаді.

Вік змії поки що не встановлено, але в будь-якому випадку вона померла дуже рано: її скелет ще не до кінця сформувався. 

За морфологічними ознаками організм нагадує будову дитинчат сучасних змій, наприклад, звичайного вужа (лат. Natrix natrix). Є невелика схожість з пітонами (лат. Antaresia stimsoni) і іншими зміями. 

У шматку бурштину, в якому збереглася змія, також є шматок шкіри, який, як вважають дослідники, колись належав дорослій особині. Однак вони не можуть сказати, чи належать обидва зразка до одного виду.

Нещодавно вчені знайшли найдавніші сліди, залишені білатеральними (двобічно-симетричними) тваринами близько 550 мільйонів років тому - і це найдавніші сліди перших тварин на Землі.

новини партнерів

‡агрузка...

18 квітня, 2019 четвер

18 квітня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати