live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Омелян хоче зробити обов'язковими паски безпеки у автобусах


фото: novosti-n
Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що найбільш небезпечні для пасажирів автобуси, переобладнані із вантажних транспортних засобів, без пасків безпеки та тахографів

Про це він повідомив під час брифінгу 17 серпня, передає Укрінформ.

"Аналіз причин ДТП за участю автобусів показав, що найбільшу небезпеку для життя і здоров'я пасажирів несуть автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів, та автобуси, які необладнані ременями безпеки і тахографом",- сказав Омелян.

Він також додав, що більша частина складних ДТП відбувається на 12-16 годині роботи водія, коли понижується гострота зору, швидкість реакції тощо. 

"Тому Мінінфраструктури розробило проект постанови Кабміну про внесення змін до правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Проект сьогодні оприлюднено на офіційному сайті міністерства. Передбачаються такі зміни - з 1 січня 2019 року забороняється використання транспортних засобів для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш ніж 9 з місцем водія включно, які не обладнані тахографами", - сказав Омелян.

Водночас, за словами Омеляна, виключенням з цього правила будуть транспортні засоби, які використовуються для регулярних перевезень пасажирів на маршрутах, протяжність яких не перевищує 50 км та з максимально дозволеною швидкістю 40 км/год.

З січня 2020 року міністерство пропонує заборонити автобуси, переобладні з вантажних транспортних засобів, для пасажирських перевезень, окрім переобладнаних автобусів категорії М2 за конструкцією, яка передбачена виключно для перевезення сидячих пасажирів на нерегулярних маршрутах протяжністю до 80 км за наявності сертифікату відповідності колісного транспортного засобу, виданого органом сертифікації, призначеним Мінінфраструктури.

Також Омелян зазначив, що 1 січня 2021 року пропонується заборонити використання транспортних засобів для перевезення пасажирів, які не обладнані ременями безпеки, за винятком транспортних засобів, що здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах.

Таким чином, наголосив міністр, поступове введення обмежень щодо використання переобладнаних автобусів дає можливість перевізникам поетапно змінити автобуси на маршрутах дальнього сполучення на більш комфортні та безпечні.

  • Нагадаємо,  після кількох масових смертельних ДТП в Україні за участі маршруток та автобусів Омелян обіцяв тотальний контроль усіх перевізників в Україні.
  • У липні протягом двох днів рейдових перевірок перевізників, які здійснюють перевезення пасажирів, інспектори виявили 326 порушень.
     
     

 

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати