live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Європарламент підтримав санкції проти Угорщини


фото: REUTERS
У середу, 12 вересня, Європейський парламент підтримав запровадження проти Угорщини санкційної процедури за порушення цінностей Євросоюзу

Про це повідомляє сайт Європарламенту.

"Парламент запропонував країнам-членам ЄС визначити відповідно до ст. 7 Договору, чи ризикує Угорщина порушити основні цінності ЄС", - йдеться у повідомленні.

Запит підтримали 448 євродепутатів, 197 висловилися проти, ще 48 - утрималися.

Це перший випадок, коли Європарламент закликав Раду ЄС виступити проти держави-члена, щоб запобігти системній загрозі основоположним цінностям Союзу. Ці цінності, закріплені у ст. 2 Договору ЄС і відображені у Статуті ЄС про основні права, включають повагу до демократії, рівності, верховенства права та прав людини.

Європарламентарі закликали країни ЄС розпочати процедуру, викладену в ст. 7 Договору ЄС, зазначивши, що, попри готовність угорської влади обговорити законність будь-яких конкретних заходів, "залишається багато проблем ". Вони наголосили, що це є профілактичним етапом процедури, який передбачає діалог з відповідною країною та "спрямований на уникнення можливих санкцій".

Європарламент також нагадав, що приєднання Угорщини до ЄС "було добровільним актом, заснованим на суверенному рішенні з широким консенсусом у політичному спектрі", і наголосив, що будь-який угорський уряд зобов'язаний усунути ризик серйозного порушення цінностей ЄС.

Основні проблеми Угорщини стосуються:

  • функціонування конституційної та виборчої системи;
  • незалежності судової влади;
  • корупції та конфліктів інтересів;
  • конфіденційності та захисту даних;
  • свободи самовираження, академічної свободи, свободи віросповідання, свободи об'єднань, права на рівне ставлення та прав нацменшин, зокрема ромів та євреїв;
  • основних прав мігрантів, шукачів притулку та біженців;
  • економічних та соціальних прав.

Автор доповіді Джудіт Сарджентині наголосила, що "європейським лідерам потрібно взяти на відповідальність і припинити спостерігати, як в Угорщині знищується правопорядок".

Надалі пропозиції щодо рішення Ради спрямують країнам-членам. Вони визначать існування ризику порушення цінностей ЄС в Угорщині. Рада спочатку повинна буде вислухати думку угорської влади, а Європарламент повинен буде дати згоду. Держави-члени ЄС також можуть виносити рекомендації Угорщині щодо протидії ризикам.

На пізнішому етапі Європейська Рада може одностайно і з дозволу Європарламенту визначити існування в Угорщині серйозного і постійного порушення демократії та основних прав. Це може в кінцевому підсумку призвести до призупинення права голосу в Раді.

  • Нагадаємо, 11 вересня депутати Європарламенту обговорили питання про можливе порушення Угорщиною основоположних принципів ЄС.
  • Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав звіт Європарламенту образою угорської нації.
Все по темі

новини партнерів

10 грудня, 2019 вівторок

9 грудня, 2019 понеділок

10 грудня, 2019 вівторок

9 грудня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати