//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Європарламент підтримав санкції проти Угорщини


фото: REUTERS
У середу, 12 вересня, Європейський парламент підтримав запровадження проти Угорщини санкційної процедури за порушення цінностей Євросоюзу

Про це повідомляє сайт Європарламенту.

"Парламент запропонував країнам-членам ЄС визначити відповідно до ст. 7 Договору, чи ризикує Угорщина порушити основні цінності ЄС", - йдеться у повідомленні.

Запит підтримали 448 євродепутатів, 197 висловилися проти, ще 48 - утрималися.

Це перший випадок, коли Європарламент закликав Раду ЄС виступити проти держави-члена, щоб запобігти системній загрозі основоположним цінностям Союзу. Ці цінності, закріплені у ст. 2 Договору ЄС і відображені у Статуті ЄС про основні права, включають повагу до демократії, рівності, верховенства права та прав людини.

Європарламентарі закликали країни ЄС розпочати процедуру, викладену в ст. 7 Договору ЄС, зазначивши, що, попри готовність угорської влади обговорити законність будь-яких конкретних заходів, "залишається багато проблем ". Вони наголосили, що це є профілактичним етапом процедури, який передбачає діалог з відповідною країною та "спрямований на уникнення можливих санкцій".

Європарламент також нагадав, що приєднання Угорщини до ЄС "було добровільним актом, заснованим на суверенному рішенні з широким консенсусом у політичному спектрі", і наголосив, що будь-який угорський уряд зобов'язаний усунути ризик серйозного порушення цінностей ЄС.

Основні проблеми Угорщини стосуються:

  • функціонування конституційної та виборчої системи;
  • незалежності судової влади;
  • корупції та конфліктів інтересів;
  • конфіденційності та захисту даних;
  • свободи самовираження, академічної свободи, свободи віросповідання, свободи об'єднань, права на рівне ставлення та прав нацменшин, зокрема ромів та євреїв;
  • основних прав мігрантів, шукачів притулку та біженців;
  • економічних та соціальних прав.

Автор доповіді Джудіт Сарджентині наголосила, що "європейським лідерам потрібно взяти на відповідальність і припинити спостерігати, як в Угорщині знищується правопорядок".

Надалі пропозиції щодо рішення Ради спрямують країнам-членам. Вони визначать існування ризику порушення цінностей ЄС в Угорщині. Рада спочатку повинна буде вислухати думку угорської влади, а Європарламент повинен буде дати згоду. Держави-члени ЄС також можуть виносити рекомендації Угорщині щодо протидії ризикам.

На пізнішому етапі Європейська Рада може одностайно і з дозволу Європарламенту визначити існування в Угорщині серйозного і постійного порушення демократії та основних прав. Це може в кінцевому підсумку призвести до призупинення права голосу в Раді.

  • Нагадаємо, 11 вересня депутати Європарламенту обговорили питання про можливе порушення Угорщиною основоположних принципів ЄС.
  • Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав звіт Європарламенту образою угорської нації.
Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати