live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Airbus планує будувати нові літаки з синтетичної павутини

Airbus хоче використати матеріал під назвою біосталь, розробкою і вивченням якого займається німецька компанія AMSilk

Про це повідомляє Fast Company.

Повітряні подорожі - це катастрофа для навколишнього середовища . Наразі на авіаційну промисловість припадає понад 2% світових викидів двоокису вуглецю. Один рейс між Нью-Йорком та Каліфорнією виробляє близько 20% викидів, які спричинив би автомобіль протягом року.

А оскільки темпи авіаперевезень збільшуються приблизно на 6% щороку, компанії шукають способи зробити їх більш екологічними.

В останні роки промисловість відійшла від використання металу та сталі в основному корпусі і крилах літаків, перейшовши до більш легких матеріалів, таких як композити з вуглецевого волокна. Але їх виробництво є дуже енергоємним, і вуглецеве волокно важко переробити.

Таким чином, у пошуках більш стійкого і легкого матеріалу  Airbus вирішила використовувати біосталь, яка являє собою експериментальний матеріал на основі синтетичної павутини. Нитки штучної павутини складають каркас матеріалу, формуючи "заплетену" внутрішню структуру. 

Процес виробництва полягає в бактеріальній ферментації особливими мікроорганізмами. Для цього потрібна лише спеціальне живильне середовище і особливі умови. При виробництві біосталі не утворюється відходів, які можуть забруднити навколишнє середовище.

Прес-служба Airbus повідомляє, що прототип нового матеріалу буде представлений в 2019 році, після чого почнеться створення літаків з біосталі на основі синтетичної павутини.

новини партнерів

25 вересня, 2018 вівторок

24 вересня, 2018 понеділок

25 вересня, 2018 вівторок

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати