live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Крихітні японські роботи надіслали фото з астероїда Рюгу


фото: JAXA
Два японських мініроботи MINERVA-II1A і MINERVA-II1B успішно приземлилися на поверхню астероїда Рюгу

Обидва знаходяться у гарному стані та передають з астероїда фотографії та дані, повідомляє ВВС з посиланням японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA).

Роботи відокремилися від японського космічного зонда "Хаябуса-2" у п'ятницю, 21 вересня 2018 року.

Щонайменше один з них зараз рухається поверхнею астероїда

MINERVA-II1 - це перші у світі мобільні дослідні роботи, які висадилися на поверхню астероїда. Кожен робот важить лише один кілограм. Ці роботи вперше змогли автономно пересуватися та робити фотографії на поверхні астероїда.

"Я був так зворушений тим, що ці маленькі самохідні апарати успішно досліджують поверхню астероїда, тому що ми не змогли цього домогтися 13 років тому. Мене особливо вразили зображення, зроблені з близької відстані на поверхні астероїда", - сказав керівник місії проекту "Хаябуса- 2" Макото Йошикаву.

Загалом команда зонда "Хаябуса-2" опублікувала три зображення, зроблених роботами. Зображення вийшли розмитими, оскільки одне з них робот зробив під час обертання, а інше - в момент стрибка. Крім того, на них помітні кольорові плями через відбиття сонячного світла.

"Хоч я і був розчарований розмитим зображенням, але тут важливо те, що воно зроблене самохідним апаратом. Ба більше, фотографія, зроблена в момент стрибка робота на поверхню астероїда, підтвердила ефективність такого механізму руху", - сказав відповідальний за проект MINERVA-II1 Тетсуо Йошиміцу.

Довідка

Місія "Хаябуса-2" почалася у 2014 році. Її вартість становить 150 млн доларів. Космічний зонд "Хаябуса-2" летів до астероїда Рюгу три з половиною роки і дістався до нього в кінці червня.

Завдання зонда - вивчити астероїд та доставити на Землю зразки порід, з яких він складається.

Діаметр астероїда Рюгу становить близько 900 метрів, він робить повний оберт навколо своєї осі за сім з половиною годин. Знаходиться він за 290 млн км від Землі.

"Хаябуса-2" проведе на орбіті навколо Рюгу приблизно півтора роки.

Рюгу належить до астероїдів класу С, які вважають відносно примітивними. Це означає, що на його поверхні можуть виявитися органічні матеріали та гідрати.

Вивчення хімічного складу Рюгу може допомогти вченим зрозуміти ранні етапи еволюції Сонячної системи.

null

null

null

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати