live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фізики підтвердили існування двох частинок і виявили сліди присутності третьої

В результаті експериментів на Великому адронному колайдері вчені підтвердили два нові типи частинок і побачили ознаки присутності третьої

Як пише Science Alert, дослідження проводила міжнародна група фізиків з Європейської організації з ядерних досліджень (CERN).

Виявлені частинки - баріони, були передбачені стандартною кварковою моделлю, проте поспостерігати за ними вченим досі не вдавалося.

Довідка:

Баріони (від грец. Βαρύς - важкий) - сімейство елементарних частинок: сильно взаємодіючі  ферміони, що складаються з трьох кварків. У 2015 році було також доведено існування аналогічних частинок з 5 кварків, названих пентакварками. До основних баріонів відносяться (в міру зростання маси): протон, нейтрон, лямбда-баріон, сигма-гіперон, ксі-гіперон, омега-гіперон.

"Новачки" отримали назву Σb (6097) + і Σb (6097). Третя частка, ознаки якої виявили фізики, імовірно, складається з чотирьох кварків, два з яких - так звані "чарівні".

"Майбутні дослідження цих нових частинок дозволять пролити світло на силу, яка б пов'язала разом субатомні частинки - кварки. Відкриття двох нових частинок і ймовірне відкриття третьої представляють собою ще один крок в розумінні фізиками сильної ядерної взаємодії - однієї з чотирьох фундаментальних сил в природі", - пишуть вчені.

  • Німецькі фізики запропонували нову теорію темної матерії. Вона, за припущенням учених, повинна становити 23% Всесвіту, але й досі не виявлена. Фахівці Університету ім. Гутенберга в Майнці запропонували нову теорію, згідно з якою частинки темної матерії насправді набагато легші, ніж передбачалося раніше.

 

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати