live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні не буде державної церкви, – Порошенко

Очільник української держави запевнив, що після отримання Томосу в Україні не буде створено державну церкву, а влада гарантуватиме повне дотримання релігійної свободи

Про це президент Петро Порошенко заявив у своєму зверненні, передає Еспресо.TV.

Українська влада гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій. У нас не було, нема і не буде державної церкви. І в освячену Томосом православну церкву теж ніхто нікого не запрошуватиме силоміць, - заявив президент.

"Рішення Вселенського Патріарха та Синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії і шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковно-правовим документом – про Україну як нібито канонічну територію російської церкви. Те, що так званий перехід Київської митрополії у володіння Москви стався не за приписами канонічних правил, Вселенський Патріархат визнав ще у 1924 році. А сьогодні Синод ще раз підтвердив цю позицію", - сказав Порошенко.

За словами президента, питання Томосу та автокефалії виходить далеко за межі церковного життя. Це – питання національної безпеки і світової геополітики.

"Це – падіння Третього Риму як найдавнішої концептуальної заявки Москви на світове панування. Автокефалія – частина нашої державницької проєвропейської та проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя протягом останніх чотирьох років і, наголошую, будемо впроваджувати й надалі", - заявив президент.

На його думку, Томос – це ще один Акт проголошення незалежності України. Президент зазначив, що звернення до Вселенського Патріарха з проханням надати автокефалію підтримала і група єпископів УПЦ Московського патріархату.

новини партнерів

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати