live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Томос: Вселенський патріарх призначив своїх екзархів у Києві

Вселенський патріархат призначив як своїх екзархів у Києві архієпископа Данила Памфілійського із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії УПЦ

Про це архієпископ, голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату Євстратій (Зоря) написав на своїй сторінці в Facebook з посиланням на генерального секретаря Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату.

"У рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив як своїх екзархів у Києві Його Преосвященство Архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів і Його Преосвященство єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірним у своїх країнах у Вселенському Патріархаті", - написав архієпископ.

Як написав Зоря, у Київському патріархаті вітають це рішення Вселенського патріархату та очікують на плідну співпрацю з екзархами у підготовці до надання автокефалії Православній Церкві в Україні, як це було раніше обумовлено.

"Преосвященні владики у 2015 році вже виконували обов‘язок особистих представників Вселенського Патріарха під час переговорів щодо об‘єднання Православних Церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані Вселенським Патріархом для представлення Константинопольської Матері Церкви на урочистих заходах в Україні, востаннє - у липні цього року під час святкування 1030-ліття Хрещення Руси-України", - написав архієпископ.

За його словами, призначення Вселенським Патріархом своїх екзархів у Києві обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній Церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання Екзарха у даному випадку означає особисте уповноваження Вселенського Патріарха представляти його особу при підготовці до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції Екзарха в даному випадку можуть бути порівняні з функціями посла.

"Такий, особистий Екзархат, слід відрізняти від іншої - територіальної, форми Екзархату, який у ХХ столітті існував в Україні в Російській Православній Церкві. Для уникнення непорозумінь слід пояснити, що призначення Екзархів не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі Екзархату", - додав архієпископ.

Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати