Томос: Вселенський патріарх призначив своїх екзархів у Києві

Вселенський патріархат призначив як своїх екзархів у Києві архієпископа Данила Памфілійського із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії УПЦ

Про це архієпископ, голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату Євстратій (Зоря) написав на своїй сторінці в Facebook з посиланням на генерального секретаря Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату.

"У рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив як своїх екзархів у Києві Його Преосвященство Архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів і Його Преосвященство єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірним у своїх країнах у Вселенському Патріархаті", - написав архієпископ.

Як написав Зоря, у Київському патріархаті вітають це рішення Вселенського патріархату та очікують на плідну співпрацю з екзархами у підготовці до надання автокефалії Православній Церкві в Україні, як це було раніше обумовлено.

"Преосвященні владики у 2015 році вже виконували обов‘язок особистих представників Вселенського Патріарха під час переговорів щодо об‘єднання Православних Церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані Вселенським Патріархом для представлення Константинопольської Матері Церкви на урочистих заходах в Україні, востаннє - у липні цього року під час святкування 1030-ліття Хрещення Руси-України", - написав архієпископ.

За його словами, призначення Вселенським Патріархом своїх екзархів у Києві обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній Церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання Екзарха у даному випадку означає особисте уповноваження Вселенського Патріарха представляти його особу при підготовці до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції Екзарха в даному випадку можуть бути порівняні з функціями посла.

"Такий, особистий Екзархат, слід відрізняти від іншої - територіальної, форми Екзархату, який у ХХ столітті існував в Україні в Російській Православній Церкві. Для уникнення непорозумінь слід пояснити, що призначення Екзархів не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі Екзархату", - додав архієпископ.

Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква

новини партнерів

28 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати