live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Створення єдиної помісної церкви є питанням національної безпеки, - Порошенко


фото: president.gov.ua
У четвер, 19 квітня, президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді звернувся до народних депутатів з закликом підтримати проект постанови про звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томоса (указу) про автокефалію Православної Церкви в Україні

Порошенко наголосив, що єдина автокефальна церква об'єднає українське суспільство. За його словами, утвердження єдиної помісної церкви - це справа національної безпеки. Президент відзначив, що це питання не стільки релігійне, скільки геополітичне.

"Завжди після набуття незалежності державою  починалася дискусія про автокефалію. Так в різні часи було в Греції, Сербії, Румунії, Болгарії, Грузії та й в тій же Росії", - заявив Президент України.

 
Якщо Рада підтримає проект постанови - то у подальшому питання створення автокефалії Православної церкви в Україні залежатиме від рішення Вселенського Патріарха Варфоломія.

Ініціатори законопроекту сподіваються, що створення помісної церкви в Україні сприятиме укріпленню релігійної свободи Україні та міжконфесійному  миру, посиленню прав та свобод громадян.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати