Вселенський патріархат підтвердив автокефалію української церкви

Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві

Про це повідомив представник Константинополя митрополит Гальський Еммануїл. Текст документу оприлюднено на сайті Вселенського патріарха.

"Перше – відновити рішення, які вже були зроблені. Екуменічний Патріархат продовжує процедуру надання томосу Українській Церкві", – сказав він.

Митрополит також підтвердив інформацію про те, що Вселенський Патріархат визнав незаконною анексію Київської Митрополії російською церквою та зняв анафему з Предстоятеля УПЦ КП Філарета та митрополита УАПЦ Макарія.

Представник Вселенського Патріарха також застеріг українських священиків від незаконного захоплення церков та монастирів.

 

ДОКУМЕНТ (переклад) 

Вселенський Патріархат

Оголошення

Під головуванням Його Всесвятості, Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України в присутності Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфільського та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні, та ухвалив після розширеного обговорення:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.

Вселенський Патріархат, 11 жовтня 2018 року

Головний Секретаріат
Святого і Священного Синоду

Тим часом під час брифінгу у Києві глава УПЦ КП Патріарх Філарет зазначив, що процес об'єднання українських церков з наданням автокефалії буде дуже швидким. При цьому, за його словами, Україна не даватиме жодного приводу для зовнішнього втручання. 

"Ми хочемо, щоб Українська церква була єдниою не лише зовнішньо, а й духом була єдина, щоб вона служила українському народу, захищала державу від зовнішніх ворогів і не давала при цьому приводу для зовнішнього втручання в українські справи", - наголосив Філарет.

Раніше архієпископ Євстратій Зоря пояснив, яким буде подальший процес отримання українською церквою Томосу.

Після рішення синоду Вселенського Патріархату про надання Томосу про автокефалію повинно відбутися скликання та проведення у Києві Собору з участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП. Собор здійснить церковне об‘єднання, утворивши єдину Помісну УПЦ, та обере її предстоятеля.

При цьому, як зазначив Патріарх Філарет, суттєвих умов для скликання об'єднавчого собору немає. 

"Це добра воля Єпископату Київського патріархата, автокефальної церкви - хто захоче, той братиме участь у соборі", - наголосив Філарет під час брифінгу у Києві. 

Після цього предстоятель єдиної помісної автокефальної УПЦ отримає Томос як документ (грамоту).

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати