live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Ми припинили газовий шантаж Росії", - Скусявічус про енергетичну незалежність Литви

Початок роботи терміналу з приймання скрапленого природного газу у литовському порту Клайпеда змінив динаміку і порядок ціноутворення на природний газ, внаслідок чого Росія втратила важелі для газового диктату та шантажу

Про це розповів заступник міністра закордонних справ Дарюс Скусявічус у інтерв'ю Еспресо.TV.

За словами литовського дипломата, цей термінал за своїми технічними характеристиками і рівню використання випереджає багато інших терміналів СПГ країн ЄС і є одним з найуспішніших у всьому економічному блоці.

"На наш внутрішній ринок близько 40-60 відсотків усього природного газу надходить саме через Клайпедський термінал СПГ. Цей газ приходить в основному зі США, Норвегії, країн Африки тощо", - повідомив Скусявічус.

Крім того, нещодавно газ через цей термінал закуповували і латиські споживачі. "Це означає, що Клайпедський термінал вже де-факто став регіональним газовим хабом", - відмітив заступник міністра.

Втім, найголовніше, на думку Скусявічуса - навіть не частка ринку, яку займає скраплений газ, а то, що це повністю змінило динаміку і ціну російського газу для Литви. "Головне - мати диверсифіковані енергетичні потоки, і тоді монопольний постачальник не зможе тобі говорити Take it or leave it", - повідомив дипломат.

За словами заступника міністра, Литва не відмовляється і від російського палива - головним чинником є краща запропонована ціна.

"Ми не відмовляємося і від російського газу, який надходить до нас по газопроводу, але тільки в тому випадку, якщо запропонована ціна буде конкурентоспроможною порівняно зі світовими цінами на газ. Внаслідок цього в газовому секторі Росія не в змозі диктувати нам або займатися шантажем, що поставки газу буде припинено або газ буде поставлятися за необгрунтованою ціною. Ці часи вже в минулому. Тепер ми маємо можливість купувати газ звідки хочемо і за конкурентноздатною, тобто ринкової, ціною", - резюмував Скусявічус.

Читате також: Дарюс Скусявічус: Для Москви було б великою дурістю нападати на Литву

новини партнерів

‡агрузка...

21 жовтня, 2019 понеділок

21 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати