live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна вшановує мільйони загиблих під час сталінського Голодомору


фото: 85holodomor.in.ua
Цьогоріч - 85-ті роковини Голодомору. Цієї суботи, 24 листопада 2018, Україна і світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв Великого Голоду 1932-1933 років, цілеспрямовано страчених радянськими окупантами за етнічною ознакою

У церквах та храмах пройдуть панахиди, також матимуть місце інші жалобні уростистості.

Після 15:00 за Києвом перші особи держави долучаться до заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів на вході до столичного Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”, що на вулиці Лаврській, 3. 

А о 16:00 усі українці заохочуються запалити свічу пам'яті у вікнах своїх домівок. Як і в минулі роки, до проведення акції долучаться захисники Батьківщини на фронті.

Як нагадує на спеціально створеному сайті державний Інститут національної пам'яті, Голодомор - це акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму - злочин проти людяності.

Читайте також: Генадь Побережний: З Конвенції ООН було викреслено питання про геноцид як колоніальний злочин

Визнання Голодомору 1932 -1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено законом України “Про Голодомор 1932 - 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 року винними в організації Голодомору визнано Йосипа Сталіна, В'ячеслава Молотова, Лазара Кагановича, Павла Постишева, Станіслава Косіора, Власа Чубаря, Менделя Хатаєвича.

новини партнерів

29 січня, 2020 середа

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати