Між Україною та РФ діють ще 314 угод, - МЗС


фото: radiosvoboda
Станом на 6 грудня діючими є 314 угод між Україною та Російською Федерацією

Про це заявила речник Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко, передає "РБК-Україна".

Вона сказала, що за дорученням президента міністерство наразі продовжує глибоку інвентаризацію договірно-правової бази з РФ. 

"Станом на сьогодні діє 314 угод з Російською Федерацією... На розгляді МЗС перебуває понад 43 угоди, які підлягають денонсації", - зазначила Зеленко.

Вона додала, що із 2014 року між Україною та Росією було укладено 453 угоди. Втім, з початку початку збройної агресії та окупації Росією частини території України, за ініціативи МЗС розпочато процес інвентаризації договірно-правової бази, який триває дотепер. 

"На сьогоднішній день українська сторона прийняла рішення про припинення або зупинення дії 48 двосторонніх угод та програм з РФ. Ми виконали всі процедури і прийняли рішення про припинення цих угод. Втім, рішення прийнято, але розірвання договорів - це тривалий процес", - сказала Зеленко.

Крім того, договір про дружбу та співробітництво з РФ припинить діяти у квітні 2019 року. Також Зеленко уточнила, що припинення дії договору не вплине на зобов'язання РФ відповідно до міжнародного права.

"Тобто, РФ і Україна зберігають права та обов’язки виконання договору, що виникли в період його дії. Це означає, що Україна і надалі вимагатиме від РФ відповідальності за порушення норм договору. Зокрема, відновити територіальну цілісність України та відшкодувати ті збитки, які була нанесені його порушенням. Порушення договору з боку РФ залишаються порушеннями", - додала Зеленко.

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати