live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Понад 150 країн затвердили міграційний пакт ООН


фото: DPA
Міжнародна конференція ООН, що триває 10-11 грудня в Марракеші (Марокко), прийняла Глобальний пакт про безпечну, впорядковану та регульовану міграцію

Про це повідомляє агентство DW.

Ухвалення пакту відбулося в присутності представників 150 держав і ООН.

Виступаючи на відкритті конференції, генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив, що цей пакт є "планом дій від страждань і хаосу", зумовлених нерегульованою міграцією.

За словами А.Гуттеріша, необхідно розвіяти "вигадки" і "міфи", що з'явилися у зв'язку з пактом. Так, генсек нагадав, що ООН не планує визначати міграційну політику замість країн, що згодні дотримуватися пакта, і що його положення не мають юридично обов'язкового характеру.

Також, згідно з твердженнями генсека, основні міграційні потоки спрямовані не з півдня на "глобальну Північ", а пов'язують між собою різні країни "півдня". Крім цього, генсек заявив, що з 2000 року в світі загинули понад 60 тис. мігрантів, і цей факт є "джерелом колективного сорому".

Так званий Глобальний пакт про безпечну, впорядковану та регульовану міграцію був розроблений під егідою ООН у липні 2018 року. Документ має рекомендаційний характер і юридично необов'язковий.

У пакті мають бути прописані "безпечні, впорядковані і засновані на правилах" стандарти міграції. В основі 18-місячних переговорів щодо документа було покладено постанову Генасамблеї ООН від вересня 2016 року. Тоді було проведено голосування на підтримку планів ООН, спрямованих на посилення захисту біженців та іммігрантів, а також на розширення підтримки тих країн, які приймають більшість біженців.

США, Польща, Угорщина, Болгарія, Угорщина, Чехія та Австрія, яка очолює ЄС, і деякі інші держави вже висловили сумнів у Глобальному пакті або заявили про відмову приєднуватися до нього.

Все по темі

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати