live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Опублікували закон про припинення договору про дружбу з Росією

Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією офіційно опубліковано у парламентській газеті "Голос України", він набуде чинності 12 грудня

Відповідний закон опублікували у газеті "Голос України", передає РБК-Україна. 

Закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією встановлює, що договір перестане діяти з 1 квітня 2019 року. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

"Припинення дії договору звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконанню і не впливає на права, зобов'язання або правове становище України, що виникли в результаті виконання зазначеного договору до припинення його дії", - йдеться в тексті закону.

  • Нагадаємо, 6 вересня, РНБО України підтримала ініціативу президента щодо непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. 17 вересня президент України підписав відповідний указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 р. "Про договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".
  • Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (із подальшою автоматичною пролонгацією, якщо сторони не будуть проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року - з моменту обміну ратифікаційними грамотами. Він закріплював принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання держав не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.
  • 19 вересня указ президента України Петра Порошенка про припинення договору про дружбу з Росією набув чинності.
  • Порошенко передав генсеку ООН ноту про розрив договору про дружбу з Росією.
  • 3 грудня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону №0206 про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.
  • 6 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект про припинення дії Договору про дружбу й співпрацю з Росією.
  • 10 грудня Президент Петро Порошенко підписав закон про припинення Договору про дружбу з Росією.

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

2 липня, 2020 четвер

1 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати