live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НБУ оштрафував "Сбербанк" на 95 млн грн

Національний банк України в грудні 2018 року застосував заходи впливу за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу за результатами відповідних перевірок до п'яти банків

Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

Нацбанк оштрафував "Сбербанк" на 94,74 млн грн за ведення повторної ризикової діяльності на загальну суму більше 3 млрд грн.

"Так, після отримання попереднього акта перевірки НБУ, в якому було зафіксовано здійснення банком ризикової діяльності на загальну суму більше 1 млрд грн, які, зокрема, полягали у видачі з рахунків клієнтів - юридичних осіб готівки, банк не припинив подібну діяльність, змінив схему видачі готівки і в рази збільшив обсяг операцій, які містять ознаки, які можуть бути пов'язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва", - підкреслили в прес-службі НБУ.

Відомо, що "Сбербанк" також отримав від регулятора письмове попередження за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - публічних діячів; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; недотримання порядку надання інформації спеціально уповноваженому органу; порушення порядку зупинення фінансових операцій.

Крім “Сбербанку” регулятор також оштрафував "Райффайзен Банк Аваль" —  на 450 тис. грн — за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - публічних діячів, а також за неналежне виконання вимог щодо забезпечення у своїй діяльності управління ризиками та здійснення переоцінки ризиків клієнтів.

Також за вказаний період Нацбанк виніс письмове попередження "Першому українському міжнародному банку" (ПУМБ) за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - публічних діячів, а також за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.

Ще одиним банком, який оштрафував НБУ —  "Глобус". Банк зобов’язаний сплатити 3 млн грн за ризикову діяльність і за порушення банком вимог щодо ідентифікації клієнтів. Також регулятор дав письмове попередження "Банку Фамільний" за порушення банком вимог щодо ідентифікації клієнтів, а також за неналежне здійснення оцінки та переоцінки ризиків клієнтів.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати