//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Таємничі опади: вчені зафіксували незвичайне погодне явище на супутнику Сатурна

Зонд Кассіні зафіксував незвичайне погодне явище на головному супутнику Сатурна Титані: з настанням літа на Північній півкулі космічного тіла починають масово випадати опади

Про це пише ScienceAlert.

Кассіні з 2004 року перебуває на орбіті Титану, оскільки його атмосфера схожа із земною, а також на ньому існує рідина на поверхні - це робить космічний об'єкт цікавим для вивчення з боку вчених.

Проаналізувавши знімки, зроблені Кассіні 7 червня 2016 року за допомогою візуального і інфрачервоного картографічного спектрометра, астрономи зафіксували сильне мерехтіння в північній частині Титануплощею у 120 000 квадратних кілометрів. Подібний блиск не спостерігався ані в попередніх, ні в наступних зображеннях. 

"Базуючись на загальній яскравості, спектральних характеристиках і геологічному контексті, ми пов'язуємо цю нову функцію з дзеркальними відбитками від твердої поверхні, зволоженої дощем, як ті, які ви бачите під час сонячної погоди на мокрому тротуарі", - повідомляють вчені. .

Ймовірно, замість води на грубу (чимось схоже на гальку) поверхню Титана випадає метан, який випарується приблизно через 7,5 років - стільки часу триває на планеті один сезон. Це перше свідчення літнього дощу на північній півкулі Титану.

 

новини партнерів

‡агрузка...

23 липня, 2019 вівторок

23 липня, 2019 вівторок

22 липня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати