Японія згодна на мирну угоду, якщо Росія віддасть два острови

Острів Шикотан
Прем'єр-міністр Сіндзо Абе розглядає можливість укладення мирного договору з Росією, якщо Москва передасть Японії два з чотирьох спірних островів Курильської гряди

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на японське агентство "Кіодо".

За словами співрозмовників агентства, прем'єр-міністр Японії Абе готовий зосередитися на передачі менших островів Курильської гряди - Хабомаї та Шикотану.

Як відзначають джерела, він розуміє, що якщо Токіо продовжить наполягати на поверненні відразу чотирьох спірних островів, то це може привести до глухого кута в переговорах.

"Це нереально. Немає ніякого способу, щоб пан Путін схвалив це", - прокоментував високопоставлений урядовий чиновник можливість переконати Росію передати Японії всі чотири спірних острови.

Абе проведе переговори з президентом Росії Володимиром Путіним в Москві у вівторок, 22 січня.

  • Японія претендує на південну групу Курильських островів Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї, яку називає "північними територіями", окупованими радянськими військами в кінці Другої світової війни. Територіальна суперечка досі заважає країнам підписати договір про мир, який так і не був укладений після 1945 року.
  • 14 січня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав обурливими заяви радника прем'єр-міністра Японії про роль США в переговорах Москви і Токіо щодо мирного договору.

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати