//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Євроскептики можуть отримати третину місць у Європарламенті, - дослідження


фото: European Council
Євроскептичні партії можуть здобути до третини місць на виборах до Європейського парламенту в травні

Про це свідчить опубліковане у понеділок дослідження базованого в Берліні аналітичного центру "Європейська рада у закордонних справах", повідомляє Politico.

На думку аналітиків, це може "підірвати і нанести непоправної шкоди" європейській торгівлі, безпеці і обороні.

Наразі близько 23% депутатів Європарламенту є членами євроскептичних партій крайнього лівого і крайнього правого спектрів. Проте, згідно з дослідженням, а також власним прогнозом Politico, їхня кількість може зрости щонайменше до 33%.

Незважаючи на глибокі розбіжності між євроскептиками, у звіті зазначається, що депутати, ймовірно, сформують альянси, щоб унеможливити здатність Європи працювати над зовнішньою політикою, реформою єврозони і свободою пересування.

Крім того, ці альянси можуть "обмежити здатність ЄС зберігати європейські цінності, що стосуються свободи вираження думок, верховенства права і громадянських прав", застерігають аналітики у Берліні.

Зокрема, якщо євроскептики посилять присутність у парламенті, вони зможуть блокувати процедуру запуску статті 7 у Європейському парламенті, а також стояти на заваді переговорам чи ратифікаціям договорів про вільну торгівлю.

Раніше віце-прем'єр Італії Маттео Сальвіні під час візиту до Польщі та зустрічі з керманичем правлячої партії Ярославом Качинським проголосив створення євроскептичного блоку на виборах до Європарламенту.

новини партнерів

‡агрузка...

19 липня, 2019 п'ятниця

19 липня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати