live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені створили штучні рослини, які поглинають у 10 разів більше СО2 за звичайні

Американські інженери з Університету Іллінойсу в Чикаго (UIC) представили аналоги природних рослин - штучне листя з функцією фотосинтезу, які можуть виробляти кисню в 10 разів більше, ніж справжні

Про це йдеться в повідомленні університету.

У природі рослини продукують кисень шляхом фотосинтезу. Вчені, які вважають скорочення площі лісів по всьому світу серйозною проблемою для клімату, представили штучні листя, що імітують фотосинтез. З їх допомогою можна, теоретично, боротися з підвищенням рівня парникових газів.

Інженери кілька років тестували ці пристрої в лабораторії, проте тільки зараз вдалося вивести їх в природні умови. Для ефективної роботи пристроїв їх необхідно помістити в заповнену водою капсулу з напівпроникної мембрани. Коли вода нагрівається під дією сонячного світла, вона випаровується через мембрану, а капсула в свою чергу поглинає CO2. Після цього всередині пристрою вуглекислий газ буде перетворюватися на кисень і чадний газ (CO). Його можна окремо викачувати для створення синтетичного палива.

На малюнку: двоокис вуглецю (червоні і чорні кульки) потрапляє в лист, а вода (білі і червоні кульки) випаровується з дна листа. Штучна фотосистема (фіолетове коло в центрі листа), зроблене з поглинача світла, покритого каталізаторами, перетворює діоксид вуглецю в монооксид вуглецю і перетворює воду на кисень (показаний у вигляді подвійних червоних кульок).

Згідно з підрахунками, якщо 360 таких листів - довжиною в 1,7 м і шириною в 0,2 м - розмістити на площі в 500 м, за добу пристрої зможуть знизити обсяг CO2 в навколишньому повітрі в межах 100 м на 10%.

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати