live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У середньому з банківських карт українців крадуть 2500 грн - НБУ


фото: vsviti
На 1 млн грн видаткових операцій із використанням платіжних карток у 2018 році 92 грн припадало на незаконні операції, середній розмір однієї незаконної операції - близько 2 500 грн

Про це повідомляє прес-служба НБУ на своїй сторінці у Facebook.

"У 2018 році на один мільйон гривень видаткових операцій з використанням платіжних карток 92 грн припадало на незаконні операції. Середній розмір однієї незаконної операції - близько 2 500 грн (у 2017 році – 2 100 грн)", - йдеться в повідомленні.

Така негативна тенденція, насамперед, пов’язана зі зростанням кількості шахрайств із застосуванням соціальної інженерії.

Минулого року крадії найчастіше використовували саме цей метод під час здійснення незаконних дій з платіжними картками чи їх реквізитами.

Йдеться про введення в оману пересічних громадян будь-якими способами, для того щоб вони розголосили власні персональні дані, реквізити платіжних карток, коди/паролі чи здійснили переказ коштів під психологічним впливом на користь шахраїв.

У НБУ пояснюють, що часто злочинці намагаються видати себе за співробітників банку (або Національного банку чи служби безпеки банку) та активно починають випитувати особисту інформацію й інші дані.

Національний банк вкотре наголошує, що представники банку (особливо Національного банку України) ніколи не телефонують із подібними проханнями та не мають потреби і повноважень запитувати громадян інформацію про їхні платіжні картки та рахунки.

Регулятор нагадує, що за жодних обставин не слід розголошувати реквізити платіжних карток (термін її дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код до картки) та персональні дані, а також логін чи пароль для входу у веб-банкінг, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації тощо.

Читайте також: Вашу картку заблоковано. Як шахраї крадуть гроші з наших карток 

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати