Скільки газу потрібно Україні, якщо РФ зупинить транзит. Розрахунки Нафтогазу
Якщо контракту з "Газпромом" з 1 січня 2020 року не буде, Україні для проходження зимового сезону необхідно накопичити близько 20 млрд м куб газу
Про це інтерв'ю РБК-Україна розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.
Очільник НАК зазначив, що в компанії провели оцінку можливих дій, щоб пережити найжорсткіший варіант при відсутності транзитного контракту з "Газпромом".
"Щоб пройти цю зиму, нам потрібно закачати в "підземку" на три мільярда кубометрів газу більше того обсягу, який ми закладаємо туди зазвичай (тобто, близько 20 млрд кубометрів, - ред.)", - зазначив він.
Він також висловив сумнів у тому, що при відсутності контракту з "Газпромом" наступної зими європейські партнери залишать газотранспортні коридори відкритими.
"Ми пам'ятаємо 2014 рік, коли Угорщина нам "закрутила кран" раніше часу (у вересні 2014 року за день до тристоронніх переговорів між ЄС, Україною і РФ Угорщина призупинила поставки газу, мотивуючи це рішення зростанням попиту на своєму внутрішньому ринку, - ред.). Ми сподіваємося, що так не зроблять наші партнери у Словаччині та Польщі. Але треба бути готовими до того, що якщо у них буде дефіцит, то такий ризик існує. Ми також працюємо над кількома додатковими опціями, але це конфіденційна інформація", - додав Коболєв.
-
Нагадаємо, за підсумками 2018 року доходи України від транзиту природного газу перевищили витрати на його імпорт на $500 млн доларів.
-
Німеччина дозволила будівництво 30 км російського газогону "Північний потік-2" у своїй виключній економічній зоні. Фінляндія дозволила Росії будувати "Північний потік-2". Австрійський канцлер підтримав будівництво "Північного потоку -2".
-
Раніше заступник голови МЗС РФ Олександр Панкін заявив, що Росія застерегла європейські країни від протидії будівництву газогону "Північний потік-2" та заявила про готовність до транзиту газу через Україну лише на російських умовах.
-
У Нафтогазі вважають, що умови, які Росія висуває щодо транзиту, суперечать європейським та українським стандартам.
-
Ангела Меркель наголосила на необхідності збереження ролі України як транзитера російського газу до Європи.
- Актуальне
- Важливе