Цей крок розцінюється як сигнал Росії, яка у ці дні відзначає п'ятиріччя спроби незаконної військової анексії Криму, йдеться у повідомленні.
Зазначається, літаки виконують навчальні завдання у різних районах континенту та беруть участь у навчаннях, що проводяться синхронно з тренуваннями військових пілотів у Тихоокеанському регіоні.
У ВПС США наголосили, що оперативна авіагрупа, яка складається з бомбардувальників B-52 Stratofortress, льотчиків і допоміжного обладнання бере участь в різних тренувальних завданнях по всій Європі. Зокрема, чотири B-52 виконали польоти в кілька місць в Європі, в тому числі до Норвезького моря, Балтійського моря, Естонії і Середземного моря, Греції.
Бомбардувальники B-52 з бази ВПС Андерсен на острові Гуам і з бази Ферфорд також провели "одночасні навчання з ознайомлення з театрами військових дій в Індо-Тихоокеанському регіоні та Європі". Тоді бомбардувальники полетіли на північ - до району поблизу Камчатського півострова.
Зазначається, що польоти в Індо-Тихоокеанському регіоні і Європі продемонстрували відданість США своїм союзникам та партнерам через глобальне розгортання військових сил.
Бомбардувальники B-52 вперше надійшли на озброєння в 1950-і роки, в розпал "холодної війни", і спочатку створювалися як міжконтинентальні ядерні бомбардувальники з великою дальністю польоту, здатні завдати удару в глибинних районах Радянського Союзу.
Нова модифікація B-52 була введена в експлуатацію в 1962 році. 48-метровий літак став символом "холодної війни". Москва продовжує нарощувати власну військову присутність у регіоні, змушуючи США робити те ж саме.
Однак глава Європейського командування США говорить, що американські кроки, схоже, поки не принесли бажаних результатів, повідомляє видання.
В Кремлі виступили з критикою перекидання стратегічних бомбардувальників В-52 в Європу.
-
Нагадаємо, у березні два винищувачі Eurofighter Typhoon ВПС Італії були підняті за сигналом тривоги з аеродрому Кефлавік в Ісландії через два російських протичовнових літака Ту-142.
-
Польща піднімала минулого тижня 4 рази винищувачі НАТО, які захищають повітряний простір країн Балтії, на перехоплення російських літаків.