live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Археологи розкопали невідоме місто на території Іраку

Археологи відкрили стародавнє втрачене місто на території сучасного іракського Курдистану

Кам’яні фундаменти, таблички й інші історичні артефакти вказують на те, що місто процвітало біля підніжжя гір Загрос близько 4 тисяч років тому, повідомляє УНІАН з посиланням на Newsweek.

Знайдене поселення здивувало дослідників, які називають відкриття в місцевості під назвою Кунара маленькою революцією. Група французьких вчених працювала в історичному районі з 2012 до 2018 року. Це стало можливим лише після падіння режиму Саддама Хусейна в Іраку.

Розкопки в Кунарі вказують на те, що тут колись процвітало місто гірського народу, який жив біля західного кордону Месопотамії. Вчені знайшли докази того, що жителі загубленого міста займалися розведенням худоби, будували системи зрошення, а також вели торговельні записи про продаж різних товарів, наприклад, муки.

На знайдених в Кунарі кам’яних табличках містяться символи, які описують стародавній регіон, який простягається від південних меж сучасної Туреччини до Перської затоки. Вчені вважають, що знайдене місто існувало в часи першої імперії на території Межиріччя – Аккадської імперії.

Знайдені під час розкопок наконечники для стріл були зроблені з рідкісних матеріалів, таких як обсидіан, які в ті часи транспортували з Анатолії за сотні миль.

За словами археолога Алін Тену, це означає, що місто було досить заможним. На це також вказують і оздоблені фрагменти кераміки із зображеннями заможного життя.

 

новини партнерів

20 листопада, 2019 середа

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати