live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Президент Мексики вимагає від Іспанії і Ватикану вибачень за Конкисту


фото: REUTERS
Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор направив королю Іспанії Феліпе VI лист із вимогою вибачитися перед корінними народами Америки за вбивства, скоєні під час завоювання континенту

Про це Обрадор повідомив у відеозверненні, яке записав під час відвідин піраміди майя у штаті Табаско, передає BBC.

Поїздка президента Мексики була приурочена до 500-річчя битви конкістадора Ернана Кортеса з майя-чонталями.

"Це було вторгнення, було скоєно багато несправедливостей, було підпорядкування народів, які жили там, що зараз ми знаємо як наша Америка. Я направив лист королю Іспанії й інший лист - Папі Римському про необхідність вибачитися перед корінними народами за порушення того, що зараз відомо як права людини. Були вбивства, нав'язування (волі - ред.) народам, конкіста робилася мечем і хрестом, а церкви розміщувалися поверх (індіанських - ред.) храмів", - заявив Обрадор.

Він також підкреслив, що має намір вибачитися.

"Тому що і після закінчення колоніального періоду було скоєно багато репресій проти корінних народів які, майя, і навіть відбулося винищування китайців у Мексиці під час мексиканської революції. Ми повинні перепросити", - зазначив президент Мексики.

За даними іспанських ЗМІ, МЗС Іспанії опублікувало заяву, яка відкидає зміст листа мексиканського президента.

"Прибуття 500 років тому іспанців на сучасні мексиканські землі не може бути оцінене в світлі сучасних міркувань… Уряд Іспанії підтверджує свою готовність працювати разом з урядом Мексики", - заявили в іспанському міністерстві.

Іспанія є одним з найбільших джерел прямих іноземних інвестицій в Мексиці. Уряд Мексики ще не ратифікував нову угоду про вільну торгівлю, укладену з Євросоюзом у квітні 2018 року.

новини партнерів

24 жовтня, 2019 четвер

23 жовтня, 2019 середа

24 жовтня, 2019 четвер

23 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати