live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З’явився новий законопроект про накопичувальну пенсію. Що він передбачає


фото: newsone
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розробила законопроект, який запроваджує в Україні пенсійну систему 2-го рівня

Про це повідомляє прес-служба комісії.

Законопроект доповнює існуючу солідарну пенсійну систему в Україні новою - накопичувальною, в якій кожен працюючий громадянин здійснюватиме платежі на свій персональний пенсійний рахунок.

Після досягнення пенсійного віку людина зможе отримувати додаткові виплати за рахунок зроблених внесків. Також, у разі передчасної смерті власника рахунку, гроші можуть бути в повному обсязі успадкованими його нащадками.

Проект закону передбачає, що керувати пенсійними коштами будуть професійні компанії з управління активами, які проходитимуть відбір на прозорих та конкурентних засадах.

Також він обумовлює незалежний від уряду статус управлінців пенсійними коштами.

Законопроект надає громадянину право вільного вибору авторизованого недержавного пенсійного фонду або компанії з управління активами, в яких він буде формувати свої пенсійні накопичення.

Втім містить суворі вимоги до механізмів інвестування грошей власників пенсійних рахунків, тобто виключно в диверсифіковані та найбільш надійні фінансові інструменти, а також обумовлює зберігання активів у найнадійніших банківських установах, пояснюють в НКЦПФР.

Також у комісії повідомляють, що в ньому передбачені розмаїті запобіжники для запобігання потенційній корупції та зловживанням.

НКЦПФР пропонує встановити розмір внеску в 2% доходу громадянина протягом першого року запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Протягом наступних років він буде збільшуватися на 1% щороку до кінцевого рівня в 10%.

Як зазначається, зростання внесків відбуватиметься лише у випадку зростання середньої заробітної плати в Україні в розмірі не менше 5% щороку.

Таким чином, максимальний рівень відрахувань (10%) буде встановлений лише тоді, коли середня заробітна плата в країні перевищить нинішню на 40%.

Повідомляється, що законопроект підготовлений за сприяння World Bank, EBRD, USAID.

Очікується, що після затвердження на засіданні уряду він буде переданий на розгляд Верховної Ради як урядовий.

Читайте також: Накопич собі на пенсію. Як українців змусять дбати про старість

  • Нагадаємо, що в жовтні минулого року в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу.
  • Він передбачає введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування.
  • 14 листопада Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді відкласти введення накопичувального рівня пенсійної системи з 1 січня 2019 року на 2020 рік.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати