live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Міністр економрозвитку спрогнозував, як вплине на економіку України президентство Зеленського

Перший віце-прем'єр міністр економічного розвитку Степан Кубів пояснив, що може статися з українською економікою, якщо Володимир Зеленський стане президентом

Про це він написав у своїй колонці для ЛІГА.

Кубів порівняв становлення України після революції Гідності з народженням дитини: “А тепер, переживаючи свій непростий "юнацький" вік, 30% України, замість іще п'яти років важкої праці та дисципліни, хочуть мати п'ять років розваг та видовищ”, - пояснює міністр.

Президент - це інститут і професія, яка вимагає певних особистісних якостей та чіткої стратегії, впевнений Кубів.

“Наразі у Зеленського ця зрозуміла стратегія відсутня. Він декларує покарання корупціонерів, але не каже як це зробить. Він обіцяє переговори про мир, але не каже про важелі впливу на агресора. Він не називає своїх майбутніх соратників у боротьбі і не визнає джерела фінансування своєї кампанії олігархами”, - пише він.

Також міністр перелічив, на які економічні сфери це матиме вплив.

За його словами, невідомість примусить бізнес відкласти резерви та підвищити ціни. Про всяк випадок. Великий бізнес скористається перехідним періодом, щоб захопити ринки конкурентів, а монополісти щоб додатково заробити.

Міжнародна спільнота не поспішатиме поновлювати чинні домовленості докичекатиме ясності щодо Зеленського як політика.

“А корупціонери, ті самі, з якими обіцяє боротися "слуга народу", швидко вийдуть зі сховків, куди вони потікали за ці роки. І відкрито наживатимуться на кволості державної системи, яка тільки почала одужувати від цієї зарази. І наживатимуться про всяк випадок побільше, щоб пережити той самий один строк, на який начебто обіцяє прийти Зеленський”, - певен іністр.

З професійної точки зору малоймовірно, що Зеленський-політик виявить справжню незалежність від олігархів і навряд чи швидко навчиться мистецтва управління державою (навіть Рейган спершу 8 років працював губернатором штату Каліфорнія). Так само малоймовірно, що Зеленський блискавично опанує мистецтво війни чи тонку, надчутливу майстерність дипломатії, пише Кубів.

У реаліті-шоу "Президент Зеленський" його "стажування" почало би ставати досвідом десь через 2,5-3 роки, а доти:

1. Економіка покаже рецесію, гривня впаде, ціни зростуть як і безробіття. Доходи родин зменшаться як закономірний наслідок зупинки реформ і невизначеності зовнішнього та внутрішінього політичного курсу України.

2. Війна почне розповзатися за лінію розмежування, бо Президент - ще й Верховний Головнокомандувач, який має чітко і "без жартів" чинити опір досвідченим професійним військовим (і сепаратистам, які за п'ять років набралися досвіду, зброї та не здадуть усе це дешево).

3. Росія, якою керують нахабні, але без сумніву сильні та досвідчені політики, скористається політичною турбулентністю та невизначеністю в Україні. Відтак посилить політичну, економічну агресію та пропаганду, розширить сепаратизм у решту регіонів України аби спричинити ще більшу економічну нестабільність та стимулювати реванш проросійських сил.

4. Міжнародна спільнота, найімовірніше, утримається від нових програм співпраці з Україною доки професійні якості Зеленського-політика не стануть чітко зрозумілими, випробуваними на помилках, загартованими труднощами реформ. боротьби з олігархами та гідрою корупції.

5. Перспективи членства у ЄС та НАТО для України стануть на паузу. І це у кращому разі...

новини партнерів

3 серпня, 2020 понеділок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати