live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Варшаву "здивувала" заява МЗС РФ про уламки літака Качинського

У МЗС Польщі "з подивом" сприйняли слова представниці російського МЗС про "неможливість повернення" уламків Ту-154М Польщі

Про це повідомляє Польське радіо.

"Уламки літака Ту-154М, що розбився неподалік Смоленська, є власністю Республіки Польща, ми очікуємо якнайшвидшого їх повернення", - заявили у Міністерстві закордонних справ Польщі, коментуючи виступ речниці МЗС РФ Марії Захарової.

Вона заявила, що кримінальна справа, яку веде Слідчий комітет РФ щодо смоленської катастрофи, не завершена. Вона повторила позицію, що уламки літака, як речовий доказ у цій справі, досі неможливо повернути Польщі.

Захарова додала, що уламки літака "повинні зберігатися під час кримінальної справи аж до прийняття процесуальних рішень".

"У чергові роковини трагічної події, що призвела дев’ять років тому до насправді великого людського горя, а також об’єднала наші народи, закликаємо польську сторону до усвідомлення складних обставин катастрофи під Смоленськом. Її наслідки дотепер вимагають від нас професійного, чесного і, звісно, обережного підходу. Ми зацікавлені у тому, аби у результаті всіх юридичних процедур остаточно завершити цю справу", - сказала Захарова.

Вона запевнила, що відповідні російські органи "повністю відкриті до взаємодії з польською стороною" і що "показували таку позицію протягом усіх цих років".

Читайте також: 10 питань без відповідей щодо авіакатастрофи Ту-154М Леха Качинського у Смоленську

  • Нагадаємо, літак Ту-154 з польськими високопосадовцями та президентським подружжям на борту розбився під Смоленськом у 2010 році. 
  • Під час повторного вивчення тіл жертв Смоленської авіакатастрофи в труні стюардеси Наталії Янушко було знайдено рештки 5 інших осіб.
  • У труні президента Польщі Леха Качинського, який загинув у авіакатастрофі під Смоленськом у 2010 році, знайшли фрагменти тіл двох інших людей.
  • Як заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, колишній прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск несе повну відповідальність за Смоленську катастрофу.
  • На елементах корпусу польського літака Ту-154М, а також на тілі принаймні однієї жертви катастрофи виявлено сліди вибухівки.

новини партнерів

22 жовтня, 2020 четвер

22 жовтня, 2020 четвер

21 жовтня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати