live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Англії знайшли останки людей, принесених у жертву

У графстві Оксфордшир в Англії виявили 26 людських скелетів віком близько 3 тисяч років

Вчені вважають, що могильники, в яких були знайдені останки, використовувалися для ритуальних поховань і жертвоприношень, пише Science Alert.

Знахідку виявили під час робіт з прокладання трубопроводу. Ніл Холбрук, виконавчий директор Cotswold Archeology, пояснює, що новий водопровід Thames Water (установкою якого якраз і займалася бригада) надав ученим можливість оглянути ряд раніше невідомих археологічних пам'яток.

"Дана знахідка дарує нам уявлення про вірування людей, що жили на території Оксфордшира ще до римського завоювання. Дані деяких джерел свідчать про те, що поховання людей в ямах можуть бути жертвопринесеннями. Це відкриття кидає виклик сприйняттю сучасної людини і дозволяє краще зрозуміти переконання людей, що жили на цих землях кілька тисячоліть тому", - розповідає він.

У одного з кістяків кістки ніг були відокремлені та розміщені по обидва боки від тулуба, а руки підняті до голови. Череп іншої людини також був вилучений і закопаний поряд з ногами.

Такі поховання, що відрізняються від звичайних могил, називають девіантними, і вони, як вважається, пов'язані зі священними обрядами.

За словами фахівців, розчленування тіл було характерно для британських племен залізного віку, до епохи окупації Римською імперією. Людські останки, а також знайдені разом з ними кістки тварин і предмети домашнього вжитку були вивезені з місця розкопок для подальшої експертизи.

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати