//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли осу-вампіра, яка жила за часів динозаврів

Палеонтологи з Тюбінгенського університету описали новий вид ос, що жили в крейдяний період

Про це пише Science Direct.

Представника цього виду вчені знайшли в шматі бурштину з М'янми. Оса потрапила в пастку зі смоли близько 100 млн років тому. За вражаючий ротовий апарат, що дозволяв комасі смоктати кров інших тварин, її назвали на честь графа Дракули - Supraserphites draculi.

Вчені віднесли древню комаху до надсімейства Serphitoidea, в якому раніше було лише два сімейства - Serphitidae і Archaeoserphitidae. Однак знайдену осу не можна було віднести до жодного з них - через низку особливих ознак. Тому вчені додали в класифікацію нове сімейство, рід і вид.

Знайдена в бурштині оса була самкою і відрізнялася невеликим розміром - близько 2,5 мм. Її найвидатніша особливість - довгий ряд щелепних і губних щупалець по обидва боки рота.

У представників сімейства Serphitidae таких потужних інструментів не знаходили. Відрізняється і форма крил, а також число сегментів, з яких складаються їх вусики-антени - у Supraserphites draculi їх десять, у одного з родинних сімейств - 12, ще в одного - 8).

Науковці припускають, що "дракули" могли не лише смоктати кров своїх жертв, впиваючись гострими щупальцями, але і наносили своїм жертвам серйозніші травми. Як споріднені з ними види, Supraserphites draculi могли відрізнятися екстремальною формою паразитизму: відкладали яйця прямо в тіла тварин, щоб личинки згодом могли почати їсти тіло господаря зсередини.

новини партнерів

‡агрузка...

27 травня, 2019 понеділок

26 травня, 2019 неділя

27 травня, 2019 понеділок

26 травня, 2019 неділя

25 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати