live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Голова ради НБУ пояснив, завдяки чому зміцнилась гривня


фото: bank.gov.ua
Від початку року офіційний курс гривні по відношенню до долара США підвищився на 5,5%

Про це повідомив голова ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

“Ми бачимо переважання пропозиції валюти над попитом”, - зауважаує голова ради НБУ.

Данилишин виділяє наступні чинники зростання курсу гривні:

  • потужні інвестиції нерезидентів в ОВДП – з 1 січня по 3 травня обсяг ОВДП у власності нерезидентів збільшився на 31 млрд грн (у більше як 5 разів).

  • продовженням експорту сільгосппродукції рекордного минулорічного врожаю та відносно вдалою кон’юнктурою основних ринків для України експортних агротоварів – кукурудза, соняшникова олія, пшениця.

  • активізацією експорту металопродукції та непоганою ціновою ситуацією на світовому ринку сталі й залізної руди.

  • залученням боргового капіталу (529 млн євро кредиту під гарантії Світового банку та дорозміщення облігацій зовнішньої державної позики 2018 року на суму 350 млн дол.)

“Завдяки збільшенню припливу іноземної валюти в Україну, Національний банк значно активізував її купівлю на міжбанківському ринку. В результаті за січень-квітень 2019 року міжнародні резерви НБУ зросли на 0,925 млрд дол. й становили 20,5 млрд дол. (на початок травня). Надлишок валюти на міжбанківському валютному ринку в 2018 році дозволив Національному банку купити в резерви майже 1,4 млрд дол. США”, - додає Данилишин.

Також, за його словами, в період відпусток є попит населення на валюту. Однак, населення та бізнес поступово звикли до плаваючого курсу і менше піддаються паніці, бо зрозуміли що коливання можуть бути в обидві сторони – як у бік послаблення, так і зміцнення.

“За режиму гнучкого курсоутворення коливання курсу є здоровою реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці, і їх не потрібно вважати ознаками відхилення від норми. Коливання курсу – це нормальна ситуація”, - зауважує він.

Поточні електоральні події, а також останні рішення судів щодо ПриватБанку не мають наразі значного впливу на фінансові ринки.

новини партнерів

20 листопада, 2019 середа

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати