//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Голова ради НБУ пояснив, завдяки чому зміцнилась гривня


фото: bank.gov.ua
Від початку року офіційний курс гривні по відношенню до долара США підвищився на 5,5%

Про це повідомив голова ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

“Ми бачимо переважання пропозиції валюти над попитом”, - зауважаує голова ради НБУ.

Данилишин виділяє наступні чинники зростання курсу гривні:

  • потужні інвестиції нерезидентів в ОВДП – з 1 січня по 3 травня обсяг ОВДП у власності нерезидентів збільшився на 31 млрд грн (у більше як 5 разів).

  • продовженням експорту сільгосппродукції рекордного минулорічного врожаю та відносно вдалою кон’юнктурою основних ринків для України експортних агротоварів – кукурудза, соняшникова олія, пшениця.

  • активізацією експорту металопродукції та непоганою ціновою ситуацією на світовому ринку сталі й залізної руди.

  • залученням боргового капіталу (529 млн євро кредиту під гарантії Світового банку та дорозміщення облігацій зовнішньої державної позики 2018 року на суму 350 млн дол.)

“Завдяки збільшенню припливу іноземної валюти в Україну, Національний банк значно активізував її купівлю на міжбанківському ринку. В результаті за січень-квітень 2019 року міжнародні резерви НБУ зросли на 0,925 млрд дол. й становили 20,5 млрд дол. (на початок травня). Надлишок валюти на міжбанківському валютному ринку в 2018 році дозволив Національному банку купити в резерви майже 1,4 млрд дол. США”, - додає Данилишин.

Також, за його словами, в період відпусток є попит населення на валюту. Однак, населення та бізнес поступово звикли до плаваючого курсу і менше піддаються паніці, бо зрозуміли що коливання можуть бути в обидві сторони – як у бік послаблення, так і зміцнення.

“За режиму гнучкого курсоутворення коливання курсу є здоровою реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці, і їх не потрібно вважати ознаками відхилення від норми. Коливання курсу – це нормальна ситуація”, - зауважує він.

Поточні електоральні події, а також останні рішення судів щодо ПриватБанку не мають наразі значного впливу на фінансові ринки.

новини партнерів

‡агрузка...

25 серпня, 2019 неділя

24 серпня, 2019 субота

25 серпня, 2019 неділя

24 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати