live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Місяць зменшився на 50 метрів, - дослідження

Вчені стверджують, що через тектонічну активність і втрату тепла поверхня супутника Землі скоротилася приблизно на 50 метрів

Про це пише Digital Trends.

Вчені з NASA використовували для аналізу фото, отримані за допомогою камери LROC, щоб побачити "зморшки" на поверхні Місяця, які утворюються через тектонічні процеси і втрати тепла.

Вони проаналізували понад 12 тисяч знімків з пагорбами, ровами і траншеями на поверхні Місяця. Ці зморшки були виявлені і в інших місячних регіонах, таких як високогір'я, але вчені були здивовані, виявивши їх в басейнах на небесному тілі, оскільки вважалося, що ці басейни мертві і неактивні.

Раніше передбачалося, що геологічна активність в басейнах закінчилася 1,2 мільярда років тому. Але нові дані показують, що деякі зі зморшок утворилися не так давно - близько 40 мільйонів років тому. За теорією дослідників, тектонічні зрушення та охолодження небесного тіла призвели до його стиснення.

"Місяць все ще тремтить через внутрішні процеси", - пояснив у своєму виступі Натан Вільямс, науковий співробітник лабораторії реактивних двигунів NASA. "Він втрачає тепло мільярди років, зменшується і стає все щільнішим". Згідно з їхньою теорією, за рахунок охолодження внутрішніх структур Місяця, окремі тектонічні плити починають скорочуватися в розмірах і наповзають одна на одну.

За їх розрахунками, за чотири мільярди років Місяць значно скоротилася. "Грунтуючись на розмірах уступів, ми вважаємо, що поверхня скоротилася приблизно на 50 метрів", - зазначає Вільямс.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

14 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати