live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Ми готові до сумнівних дочасних виборів у парламент", - Бурбак


фото: facebook.com/maksym.burbak
Керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак прокоментував зустріч в Адміністрації президента з главою держави Володимиром Зеленським

Про це він написав у Facebook.

"Свою розмову я почав з основ права. Можу спокійно про це говорити, бо закінчив юридичний факультет Чернівецького університету. Так от. Базові положення теорії держави і права говорять нам, що є три гілки влади - законодавча, виконавча і судова. Між ними повинен бути баланс. Для того, щоб країна працювала і щоб не було узурпації влади. Президент повідомив, що на розпуск парламенту існує запит суспільства. На це я відповів йому, що сто років тому, у 1917-му, також був "запит" на "фабрики — робітникам", "землю - селянам", "ні - війні". Тоді ми заплатили високу ціну за такі "суспільні настрої". Україну окупувала радянська Росія. А потім був Голодомор, великий терор і знищення цвіту нації. Нагадав про це Володимиру Зеленському. Бо не знаю, чи на парах з історії їм про це розповідали", - написав він.

За словами Бурбака, юридичних підстав для розпуску парламенту немає.

"Потім я знову повернувся до юридичних аспектів. Беремо, кажу, нашу Конституцію, гарантом якої Ви вчора присягнули бути. Стаття 90 чітко визначає три підстави для розпуску парламенту. Сьогодні жодної з них немає", - йдеться у повідомленні на його сторінці у Facebook.

Бурбак також повідомив президента , що 17 травня, минулої п’ятниці, фракція "Народного фронту" вийшла з парламентської коаліції "Європейська Україна".

"Голова Верховної Ради оголосив про припинення існування коаліції і початок формування нової. Все відповідно до Конституції. Ми ініціювали початок консультацій про створення нової коаліції, що мають тривати місяць — згідно з законом. Тобто, своїм указом про "розпуск парламенту" Ви, пане Президенте, унеможливите створення коаліції", - сказав він.

Згадав голова "Народного фронту" і про відставку уряду, про яку заявив Володимир Гройсман.

"Оскільки Президент вчора вимагав негайної відставки уряду, я нагадав йому, що він мав би запропонувати свою кандидатуру на посаду прем’єра. Відповіді не почув. Мене це дивує. Бо якщо вимагаєш відставки уряду, значить готовий взяти відповідальність на себе і знаєш, як діяти далі", - написав Бурбак і додав: "А щодо сумнівних дочасних виборів в парламент - ми готові".

 

новини партнерів

7 квітня, 2020 вівторок

7 квітня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати