Нафтогаз розділять за моделлю уряду: українську ГТС приватизують
Кабінет міністрів вирішив внести зміни до постанови №496 щодо реалізації моделі анбандлінгу (відділення оператора газотранспортної системи)
Про це повідомляє прес-служба компанії Магістральні газопроводи України.
"Модель базується на принципі власності (OU або Ownership unbundling), передбачає подачу заявки на сертифікацію, підписання транзитної угоди і отримання майна необхідного для транспортування газу компанією МГУ", - йдеться в повідомленні.
Ця модель не вимагає додаткових змін в законодавстві, як було б необхідно для імплементації моделі ISO (Independent System Operator), пропонованої Нафтогазом, пояснили в МГУ.
"Рішення дає можливість почати виконувати зовнішні зобов'язання України перед ЄС і, що головне, зобов'язання по створенню лібералізованого ринку газу перед кінцевими споживачами", - додали в компанії.
В МГУ визнали, що проведення анбандлінгу згідно моделі Кабміну і створення до 2020 року незалежного оператора ГТС залежить від "тісної співпраці з Нафтогазом".
- Нагадаємо, раніше запропоновану модель Кабінетом міністрів підтримав Світовий банк, але розкритикував виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко. На його думку, модель OU може призвести до програшу компанії в позові проти Газпрому на $ 3 млрд, а також послабити позиції України в майбутніх тристоронніх переговорах по транзиту.
- 17 травня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, Кабінет міністрів вимагає від НАК "Нафтогаз України" ухвалити та реалізувати необхідні рішення, які дозволять завершити процес анбандлінгу державної компанії до кінця поточного року.
- Анбандлінг, за словами Гройсмана, необхідно провести за моделлю, ухваленою ще у липні 2016 року і заснованою на зобов’язаннях України перед Європейським енергетичним співтовариством.
- Актуальне
- Важливе