live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли найдавніші гриби на Землі: їм понад мільярд років

Знайдені в Канаді скам'янілості зберегли найдавніші гриби на Землі, які жили близько мільярда років тому, незабаром після появи перших еукаріотів

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

Гриби відіграють ключову роль в біосфері, розкладаючи мертву органічну матерію і знову повертаючи ці речовини в оберт. Передбачається, що без них не трапилася б повноцінна "колонізація" суші іншими організмами.

За різними даними, їх появу відносять до періоду між 740 млн і 1,1 млрд років тому. Однак досі найдавнішим свідченням залишалася скам'янілість, датована віком лише близько 400 мільйонів років.

В новому дослідженні описується знахідка, яка збільшує цей термін більш ніж удвічі. У ній Еммануель Жаво (Emmanuelle Javaux) і її колеги з бельгійського Ллєжського університету описують зразок, знайдений в канадській Арктиці і датований проміжком від 900 мільйонів до мільярда років тому, епохою середнього протерозою, незабаром після того як на Землі з'явилися перші еукаріоти - спільні предки грибів , рослин і тварин.

Вивчені зразки вказують, що тоді ці організми мешкали на річковому мілководді: тут виявляються різні одноклітинні і багатоклітинні жителі того періоду. Серед них виділяються мікроскопічні гриби, що отримали назву Ourasphaira giraldae, найбільший з яких досягає міліметрової довжини.

Вони виглядають як розгалужені структури з кулястими виростами, причому в їх клітинних стінках вже виявляється хітин - біополімер, з якого складається екзоскелет членистоногих і клітинні стінки сучасних грибів. Настільки давні і вже оформленів основних рисах представники цього царства говорять про те, що гриби з'явилися на планеті на кілька сотень мільйонів років раніше, ніж вважалося до цього.

новини партнерів

‡агрузка...

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати