live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли "заборонену" екзопланету, яка не мала б існувати

Виявлена ​​європейськими вченими екзопланета NGTS-4b розмірами майже з Нептун розташована в області, де подібних планет не може бути

Про це повідомляє Science Daily.

"Забороненою" планетою Пітер Уитли (Peter Wheatley) і його колеги назвали екзопланету NGTS-4b. При масі у 20 мас Землі вона лише 20% менша крижаного гіганта Нептуна, однак розпечена до 1000 ° С.

Орбіта NGTS-4b пролягає зовсім неподалік від схожої на наше Сонце зірки, і рік тут триває близько 1,3 доби. Але найцікавіше в тому, що знаходиться вона в області, де подібних планет не повинно існувати.

"Нептуніанською пустелею" називають близькі до зірки регіони, де планет розмірами з Нептун і більше (більше 0,1 маси Юпітера) не виявляється. Занадто сильні потоки частинок і випромінювання швидко забирають їх розріджені верхні оболонки, залишаючи тільки тверде ядро.

Планета NGTS-4b "ігнорує" ці павила. Її щільність - близько 3,45 г / см3 - показує, що екзопланета має тверде ядро ​​і оболонку атмосфери.

Астрономи пропонують дві гіпотези, здатні пояснити цю загадку. По-перше, NGTS-4b могла утворитися на більш далекій і спокійній орбіті, де і провела весь час молодості зірки, поки та була особливо активна і неспокійна. Вона могла мігрувати ближче порівняно недавно, в результаті якихось випадкових гравітаційних взаємодій.

По-друге, секрет NGTS-4b може бути в аномально великому і важкому твердому ядрі, здатному утримувати газові оболонки і сповільнювати їх випаровування в космос.

"Це, мабуть, дуже сувора планета: вона розташовується в зоні, де планети розмірів Нептуна виживати не можуть", - говорить один з авторів знахідки астрофізик Річард Уест (Richard West). Відкриття було зроблено за допомогою інструментів розташованої в Чилі європейської обсерваторії ESO. 

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати