live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НБУ випустив лімітований обсяг електронної гривні

Національний банк України вивчає можливість випуску власної цифрової валюти - електронної гривні

Про це повідомляє прес-служба НБУ в Facebook.

Так, регулятор провів пілотний проект, у межах якого проаналізував міжнародний досвід, досліджував правові аспекти, макроекономічний ефект і опрацьовував оптимальні варіанти бізнес-моделі впровадження електронної гривні.

"Паралельно з теоретичним вивченням проект Національного банку включав і практичну частину. У межах випробовування технології блокчейн-платформи в обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні, операції з використанням якої тестувалися робочими групами за участі Національного банку, компаній-волонтерів, а також Світового банку, експерти якого надавали Національному банку консультації у межах технічної допомоги", - розповіли в Нацбанку.

Дослідження поставило перед НБУ нові питання про те, яким буде вплив електронної гривні на екосистему платіжного ринку, чи буде на неї достатній попит з боку користувачів, торговців і учасників ринку, яка технологія повинна використовуватися.

  • Нагадаємо, Національний банк України у січні 2018 року повернувся до проекту щодо введення електронної гривні. Пілотний проект Нацбанку з вивчення можливості випуску власної цифрової валюти на базі технології блокчейн тривав з 2016 року

  • Довідка. Е-гривня - це національна валюта на основі технології блокчейн. Вона може дозволити мінімізувати транзакційні витрати на переказ грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому і в той же час проводити їх практично миттєво.Транзакції з е-гривнею можуть здійснюватися онлайн за допомогою комп'ютерів і мобільних девайсів (смартфонів, планшетів).

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати