live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені, ймовірно, знайшли головну причину швидкого старіння людини

Дослідники звернули увагу на те, коли саме організм людини припиняє ефективно протистояти старінню

Про це йдеться у журналі EurekAlert!

Доктор медичних наук Клас Уолестед (Claes Wahlestedt) з Медичної школи Університету Майамі (США) розглянув в своїй роботі "Молекулярні шляхи, пов'язані з довголіттям, залежать від середнього віку" аспекти, пов'язані з часом, коли людський організм перестає протистояти старінню. Працюючи з іншими фахівцями, він дійшов висновку, що ключові молекулярні програми, які сприяють довголіттю, не тривають довше середніх років.

"Вже більше десяти років ясно, що ключові біохімічні механізми регулюють тривалість життя дрібних тварин, таких як хробаки, мухи і миші, але не було виявлено, що ці механізми є і у людей, - каже лікар Уолестед. - У цьому міжнародному клінічному і геномному дослідженні ми вперше повідомляємо, що люди використовують ті ж самі біохімічні шляхи під час старіння. Дивно, однак, що люди перестають використовувати ці механізми починаючи з 50 років. Отже, те, як довго і наскільки "жорстко" кожна людина регулює ці процеси, може вплинути на тривалість її життя ".

Відкриття було зроблене завдяки новому аналізу експресії генів - процесу, в ході якого спадкова інформація від гена перетворюється в функціональний продукт - РНК або білок. Проблемою для людини, на думку Уолестеда, є механізм роботи білка  TOR, контролюючого процеси, що мають для організму фундаментальне значення, - зростання і виживання клітин, їх міграцію і метаболізм. Корінна причина, ймовірно, криється в тому, що еволюція не підготувала людину до настільки довгого життя, тому механізми боротьби зі старінням після середнього віку починають давати збій.

Отримані висновки можуть дозволити більш ефективно протистояти руйнівним процесам, пов'язаним зі старінням.  "Наше дослідження показало, що складність регуляції програм старіння у людей може бути набагато вище, ніж у інших видів", - говорить лікар Уолестед.

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати