live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У центрі Чернігова випадково виявили поховання 12 століття

Чернігівські археологи виявили давньоруське поховання та залишки стародавніх будівель

Про це повідомляється на сайті Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній".

Минулого тижня на проспекті Перемоги, напроти Центрального ринку, чернігівські археологи виявили давньоруське поховання та стародавні будівлі.

Як повідомляє дослідник Ігор Ігнатенко, розкопане поховання відноситься десь до 12 ст. Біля нього виявлені сліди паркану й будівель того ж періоду.

null

За словами науковця, він побачив, що на проспекті Перемоги будівельники проводили роботи з переукладання тротуарів. Земляні роботи не були узгодженні з пам'яткоохоронними організаціями.

Після призупинення роботи з реставрації тротуару вдалося провести зачищення й фіксацію археологічних об’єктів на цій ділянці.

"Початок робіт показав, що на цьому місці у 10 ст. знаходився могильник, можливо курганний. Потім тут існувала житлова чи господарча забудова у 13 ст. Культурний шар цієї доби був знищений при попередніх реконструкціях, але ґрунт із цього шару трапляється у перевідкладеному вигляді у пізніших перекопах, причому кераміки пізнішої за 13 ст. взагалі немає, схоже що до того часу як у 20 ст. стали організовано вивозити сміття на полігони, тут не було інтенсивної людської діяльності", – зазначає Ігор Ігнатенко.

15 червня під час археологічних досліджень дослідники у розкопі виявили уламки скляних браслетів, намистинку та багато фрагментів горщиків 13 ст.

null

На фото денце гостродонного келиха, знайденого під час зачистки, та реконструкція його зовнішнього вигляду за краще збереженими аналогіями.
Фото Ігоря Ігнатенка.

новини партнерів

25 листопада, 2020 середа

25 листопада, 2020 середа

24 листопада, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати